Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli Wielkiego Postu – 19 marca 2017 roku

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca marca – składka na potrzeby parafialne.
    Po południu o godz. 15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, przeniesiona z niedzieli, gdyż niedziela ma większą rangę niż uroczystość.
    Szczególny dzień modlitwy za ojców i mężów by godne wypełniali swoje powołanie. Msza święta rano o godz.7.00 i po południu o godz. 17.00.
  3. We wtorek msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 17.00.
  4. Pamiętamy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej, w niedzielnych Gorzkich Żalach, a zwłaszcza udział w rekolekcjach świętych. W tym roku rekolekcje rozpoczniemy od spotkań z naszymi dziećmi i młodzieżą we środę i czwartek w naszej świątyni, zaś dla wszystkich parafian rozpoczniemy je we czwartek wieczorem i trwać będą do niedzieli.
  5. We środę na 8.30 przychodzą dzieci od I do VI klasy, ze szkoły do kościoła na wspólną konferencję i nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zaś gimnazjaliści przychodzą ze szkoły do kościoła na godzinę 11.00.
    W środę msza święta o godz. 17.00 z różańcem i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. We czwartek na 8.30 przychodzą dzieci Szkoły Podstawowej i na godz. 10.00 dochodzą gimnazjaliści na wspólną mszę święta. Po mszy świętej dzieci Szkoły Podstawowej wracają do szkoły, zaś gimnazjaliści wrócą do szkoły po konferencji około godz. 12.00.
  7. Po południu we czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.
    Dlatego od czwartku msza święta o godz. 18.00 z nauką wstępną dla wszystkich. Następnie o godz. 20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o miłość.
  8. W piątek kontynuujemy rekolekcje i tak o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, następnie msza święta z nauką dla wszystkich oraz o godz. 20.00 Adoracja Krzyża z uwielbieniem za Chrystusa.
  9. W sobotę o godz. 8.00 – spowiedź dla chorych i cierpiących, o 8.30 – msza święta dla chorych i starszych z namaszczeniem. Po południu msza święta o godz. 18.00 z nauką ogólną, zaś o godz. 20.00 – Modlitwa wstawiennicza z prośbą o uwolnienie i uzdrowienie. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  10. W niedzielę porządek mszy świętych jak zawsze.
    O godz. 7.30 – msza św. z nauką ogólną .
    Po mszy świętej nauka stanowa dla rodziców i małżonków
    Suma o godz. 10.30 z nauką ogólną,
    a po mszy nauka stanowa dla rodziców i małżonków.
    Godz. 15.30 – Gorzkie Żale – z kazaniem pasyjnym i błogosławieństwem końcowym, następnie msza święta bez kazania.
  11. Składki zbierane w czasie rekolekcji dla księdza rekolekcjonisty.
  12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
    Kamil, Marcin Gromek, s. Marka i Anny Sroczyk, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 96 z: Agnieszka, Paulina Wacnik, c. Zdzisława i Eugienii Rupar, urodzona w Łańcucie, zamieszkała w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 1B/ 3 – zapowiedź pierwsza.
    Paweł Tabaka z Czarnej z: Justyna Bąk z Przysietnicy – zapowiedź druga.
  13. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę. Bóg zapłać!
    W tym tygodniu do tej pracy prosimy wszystkie Rodziny z Podrzecza.
  14. W zakrystii można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne w ramach akcji Caritas.
  15. Prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 19.03.2017 – 26.03.2017

• Poniedziałek