Ogłoszenia duszpasteskie z XXIII Niedzieli zwykłej – 08.09.2013 r.

1. Dzisiejszą  niedzielą  rozpoczynamy  rekolekcje święte przed odpustem parafialnym.  Przypominamy, że po południu msza święta o godz. 14.00 , zaś po niej rozpoczyna się nasz parafialny piknik na który serdecznie zapraszamy.
  2. Dzisiejsza  niedziela  to również dzień dziękczynienia za zbiory. Modlimy się o błogosławieństwo dla pracy rolników. Na sumie poświęcenie ziarna siewnego.
  3. Do środy porządek mszy według programu rekolekcji.  Program na kartkach na końcu ławek – należy zabrać ze sobą kto nie ma.
  4. Na mszach świętych w czasie rekolekcji będzie zbierana składka dla księdza rekolekcjonisty i na potrzeby odpustu parafialnego.
  5. We środę przypominamy o spowiedzi świętej do której zachęcamy całą parafię.
  6. We czwartek dzień naszego odpustu parafialnego. Uroczystą sumę odprawi ks. bp. Jan Niemiec. Tegoroczny odpust zbiega się z 85 rocznicą powstania naszej parafii.
  7. Bardzo prosimy by po mszy odpustowej strażacy zajęli się chorągwiami oraz baldachimem, zaś gimnazjaliści wzięli figury i obrazy na procesję. Oczywiście w czasie mszy odpustowej wszyscy  ministranci służą do mszy świętej i przychodzą elegancko ubrani.
  8. Składka ze sumy przeznaczona będzie dla księdza biskupa za odprawienie eucharystii oraz na jego leczenie, gdyż dalej boryka się ze swoim zdrowiem.
  9. Po południu we czwartek prosimy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania na dziękczynną eucharystię na godz. 18.00.
  10. Tradycyjnie za wystrój naszego kościoła na uroczystości odpustowe odpowiadają róże różańcowe.
  11. Jak co roku zwracamy się do parafian  o dary na odpust parafialny, gdyż jest to uroczystość całej parafii , a  naszą  gościnność  widać także na stole przygotowywanym dla kapłanów, którzy nam przed i w czasie odpustu służą swoją posługą.
  12. W piątek i sobotę msze święte po południu o godz. 18.00.
  13. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji Roku Wiary można zyskać odpust zupełny.
  14. W najbliższą niedzielę składka na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Rozpoczyna się w Polsce Tydzień Wychowania, w którym polecać będziemy uczących i nauczających.
  15. Dziękujemy Rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościół  i go udekorowały. Bóg zapłać!
  16. Jest prasa katolicka dla dorosłych/ Gość Niedzielny oraz Niedziela/, dla młodzieży pierwszy numer / Wzrastanie / oraz dla dzieci / Mały Gość Niedzielny / .
  17. Komunikaty Pani Sołtys ….

INTENCJE MSZALNE – 09.09.2013 – 15.09.2013 r.

Poniedziałek  –————————————————————

Godz.   8.00 –  + Stefania i Jan oraz + Józef

Godz. 18.00 – + Adam / greg /

– + Maria Partyka

Wtorek ————————————————————————-

Godz.   8.00  –   O pomyślne załatwienie spraw rodzinnych

Godz. 16.00 – + Józefę i Bolesława Czado

Godz. 18.00 – + Adam / greg /

Środa  –—————————————————————————–

Godz.   8.00  –  W intencji chorych z naszej parafii

Godz. 18.00 –   Z okazji 18 rocznicy urodzin Krzysztofa o Boże błogosławieństwo

I opiekę  Matki Najświętszej od Rodziców

– + Adam / greg /

Czwartek –—————————————————————————

Godz. 11.00  –    W intencji parafian

+ Adam / gerg /

+ Anna i Wojciech Kiwała

Godz. 18.00  –    W intencji młodzieży bierzmowanej z naszej parafii w tym roku.

Piątek —————————————————————————

Godz. 18.00   –  + Adam / greg /