Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 NIEDZIELI ZWYKŁEJ W CIĄGU ROKU – 20.08.2023R.

W tym tygodniu Msze święte rano  poniedziałek, środę oraz piątek, wieczorem we wtorek, czwartek i  sobotę

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po Mszy o godz. 7.00.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 18.30. do 19.00.

W piątek po Mszy Świętej o godz. 7.00.   uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami Bractwa o  ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem.

W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI URSZULI ŚWIDER.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz kwiaty. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny:  Krzysztofa Wilczek, Dominiki Kwaśniak, Eweliny Rączka, Marii Sroczyk, Ewy Jankowskiej, Gabrieli Pecuch, Alicji Kobryło,  Marii Nizioł,  Moniki Pelc,  Bogumiły Bieleckiej.  Dziękujemy także za ofiary składane na remont parafialnego budynku. Dzisiaj składka na ten cel. 

W przyszłą niedzielę Ojciec Benoit Azameti, którego gościmy w naszej parafii wygłosi kazanie misyjne i poprosi o wsparcie dzieła misyjnego OJCÓW KOMBONIANÓW. Zechciejmy w zbiórce do puszek wesprzeć głoszenie Ewangelii na wszystkich kontynentach.

Ośrodek Kultury w Czarnej zaprasza mieszkańców na spotkanie: „Wspomnienia o Czarnieńskim tkactwie”.  Czarna kiedyś słynęła tkactwa, o którym chcemy przywrócić pamięć. Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie w środę do Ośrodka Kultury w Czarnej o godz 18.00. na dobrą kawę i ciasto, w czasie której chcemy porozmawiać o wspomnieniach i pamiątkach jakie pozostały po tym zapomnianym rzemiośle. Medynia ma swoje garncarstwo, może Czarna będzie miała swój Ośrodek tkacki. Jeśli ktoś z rodziny tkał, może szył lub ma narzędzie do obróbki lnu albo krosno, gorąco zapraszamy. Jeśli ktoś słyszał lub pamięta o tkackich tradycjach to również gorąco zapraszamy. Wspólnie będziemy budować pamięć o Naszej miejscowości. 

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęta by ją nabywać i czytać.

Na stronie internetowej naszej parafii informacje o wydarzeniach odpustowych w parafii MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ LUDZKICH SERC W DĄBRÓWKACH ORAZ MATKI BOŻEJ POCIESZENIA W KRZEMIENICY.

Niech Boże błogosławieństwo dotyka naszych serc i towarzyszy nam w nadchodzącym tygodniu.