Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu – 27 listopada 2022r.

Rozpoczynamy zbawienny czas Adwentu, który niech będzie przygotowaniem do spotkania z Panem w Tajemnicy Bożego Narodzenia oraz czuwaniem przed powtórnym przyjściem Pana. Msze Święte roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. ze szczególnym udziałem dzieci i specjalnym kazaniem adwentowym.  Natomiast dla podtrzymania tradycji w poniedziałki środy i piątki także roraty o godz. 6.00. Pamiętajmy o przyniesieniu lampionów. W zakrystii można nabywać świece „CARITAS” w cenie minimalnej 10 zł. jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom które daje nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Spowiedź parafialna 16 grudnia od godz. 14.00. do 17.00.

W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania. O godz. 17.30. wspólnotowy różaniec.

W czwartek od godz. 16.00.okazja do  Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W I piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Od godz. 15.30. okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Wieczorem kolejne spotkanie formacyjne RAM – u. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza na rekolekcje feryjne. Informacje na stronie parafialnej oraz na ulotkach a zapisy u naszych animatorek od 1 grudnia. Starać się będziemy o dofinansowanie z Gminy a chętnych prosimy o kontakt  z naszymi animatorkami, których telefony podane są na ulotkach. Bardzo dziękuję Animatorkom Kasi i Weronice za piękne przygotowanie wczorajszej zabawy andrzejkowej dla młodzieży.

W I sobotę miesiąca po Mszy wieczornej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi.

Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Anny Kulka.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie Diakona Damiana Ołowiańczyka, który wygłosi okolicznościowe słowo Boże i podziękuje za całoroczne wsparcie na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Będzie to okazja do modlitwy o nowe i święte powołania a także dar podziękowania dla Członków Dzieła Pomocy Powołaniom.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz złożoną ofiarę w wysokości  110 zł. Bóg zapłać! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Krzysztofa Orłosia, Teresy Tokarz, Iwony Norka, Stanisława Panka, Rozalii Balawender, Rodziny Maczuga, Bogusławy Ruta, Jacka Stopyry, Zofii Balawender oraz Sabiny Skowronek Serdeczne podziękowania za ofiary celowe na remont budynku parafialnego. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 4020 . Ojciec Benoit Azameti także dziękuje za Waszą hojność i ofiarność, która wyniosła 7824 zł i 20 dolarów. Osobiście pragnę podziękować za każdy słodki upominek, który przynosicie na plebanię i staje się darem dla dzieci podczas niedzielnej sumy i ich błogosławieństwa.

Dnia 1 grudnia od godz. 9.00. (OD STRONY MŁYNA) Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Zechciejcie życzliwie Go przyjąć a złożoną ofiarą podziękować za całoroczny trud posługi. Przy okazji kierujemy zaproszenie aby nasz parafialny chór zechciały wspomóc nowe uzdolnione muzycznie osoby. Kontakt  z Panem Organistą.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.

Intencje mszalne:

Niech Boże błogosławieństwo uczyni nas gotowymi na spotkanie z Panem. Zabierzmy ze sobą biblijne słowo życia.