Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Wielkiego Postu, 26.02.2023r.

Wdzięczni jesteśmy Bogu i ludziom za dar świętach rekolekcji parafialnych i za dzisiejsze uwielbienie, którego byliśmy świadkami. Pielęgnujmy poprzez kolejne wielkopostne dni dar łaski uświecającej i przechowujmy w sercu i życiu usłyszane treści.

W środę  po Mszy Świętej o godz. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania. Przed Eucharystią wspólnotowy różaniec. Od godz. 13.30. ks. Proboszcz odwiedzi chorych, których zwyczajowo nawiedza w I piątki miesiąca.

W I czwartek Wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 15.00. a wieczorna Eucharystia o godz. 16.00.

W I piątek okazja do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 15.30. O godz. 17.00. nabożeństwo drogi krzyżowej a po niej Eucharystia.

W I sobotę okazja do wynagradzania Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 różaniec wynagradzający.

W niedzielę po południu o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Michała z Krzemienicy. Ofiara składana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego.

Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI JANINY KOWALSKIEJ.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz ofiarę 360 zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: 1. Kazimiery Chmiel 2. Krystyny Kuszaj 3. Doroty Kuszaj 4. Marty Mastyj 5. Katarzyny Lęcznar 6. Jacka Sosina 7. Elżbiety Kochman 8. Ewy Guzy 9. Heleny Peszek 10. Ryszarda Szubarta 11. Franciszki Madeja Dziękujemy także za ofiary celowe na remont budynku parafialnego. Składka z ubiegłej niedzieli przeznaczona na ten cel wyniosła 4700 zł. 2930 zł. ofiarowaliśmy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi i doświadczonym wojną.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.

W imieniu Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czarnej przypominamy o zbiórce elektrośmieci, która trwa w szkole do jutra (27 lutego). Dzięki zebranym odpadom zrobimy w domu „wiosenne porządki”, przyczynimy się do ochrony środowiska, a szkoła może pozyskać pomoce niezbędne do codziennej pracy z uczniami. Szczegóły zbiórki są dostępne na stronie internetowej szkoły.

Intencje mszalne:

NIECH BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO UMOCNI NAS W WIELKOPOSTNEJ DRODZE PRZEZ KRZYŻ I MĘKĘ DO CHWAŁY ZMARTWYCHWSTANIA.