Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Adwentu – 4.12.2022r.

 

 1. Gościmy w naszej wspólnocie ks. Diakona Damiana Ołowiańczyka, który wygłosił okolicznościowe Słowo Boże i podziękował za to, że jako wspólnota wspieramy Seminarium Duchowne w Przemyślu. Niech Cię Pan błogosławi i strzeże na drodze przygotowania do przyjęcia sakramentu kapłaństwa.
 2. Msze Święte roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. ze szczególnym udziałem dzieci i specjalnym kazaniem adwentowym.  Natomiast dla podtrzymania tradycji w poniedziałki środy i piątki także roraty o godz. 6.00. Pamiętajmy o przyniesieniu lampionów. W zakrystii można nabywać świece „CARITAS” w cenie minimalnej 10 zł. jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 3. We wtorek zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00. wszystkich ministrantów oraz młodzież z Ruchu Apostolstwa. Po zakończonej Eucharystii dla tych grup spotkanie ze św. Mikołajem
 4. W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania. O godz. 17.30. wspólnotowy różaniec.
 5. W czwartek od godz. 16.00.okazja do  Adoracji Najświętszego Sakramentuw ciszy a po zakończonej Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek kolejne spotkanie formacyjne RAM – u. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza na rekolekcje feryjne. Informacje na stronie parafialnej oraz na ulotkach a zapisy u naszych animatorek od 1 grudnia
 7. Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Lucyny Błażejowskiej.
 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie Panią Joannę Jurkiewicz z Łodzi, która podzieli się pięknym świadectwem spotkania z Janem Pawłem II podczas rekolekcji oazowych w 1979r. w Rzymie. Owocem tego spotkania jest książka pt. „Zwiastunowi z gór”, którą napisała. Będziemy mieli okazję nabyć książkę i ubogacić się świadectwem życia i posługiwania naszego papieża. Serdecznie zachęcamy do zasłuchania i zakupu książki.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00. dzieci z klas III otrzymają medaliki.
 10. Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz złożoną ofiarę w wysokości  180 zł. Bóg zapłać! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Anny Wałczyk, Anny Urban, Patryka Ornata, Kazimiery Ruta, Grażyny Szłapak, Teresy Buszta, Agaty Chudzik, Sławomira Panka, Kazimierza Michno, Seweryna Fołta. Serdeczne podziękowania za ofiary celowe na remont budynku parafialnego.
 11. Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.
 12. Intencje mszalne:
 13. Niech Boże błogosławieństwo uczyni nas gotowymi na spotkanie z Panem. Zabierzmy ze sobą biblijne słowo życia.