Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Adwentu – 11.12.2022r.

 1. Gościmy w naszej wspólnocie Panią Joannę Jurkiewicz z Łodzi, która podzieliła się pięknym świadectwem spotkania z Janem Pawłem II podczas rekolekcji oazowych w 1979r. w Rzymie. Owocem tego spotkania jest książka pt. „Zwiastunowi z gór”, którą napisała. Zechciejmy nabyć książkę i ubogacić się świadectwem życia i posługiwania naszego papieża.
 2. Msze Święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. ze szczególnym udziałem dzieci i specjalnym kazaniem adwentowym. W sobotę roraty dla dzieci o godz. 18.30. z racji spowiedzi w Kraczkowej.  Natomiast dla podtrzymania tradycji w poniedziałki środy i piątki także roraty o godz. 6.00. Pamiętajmy o przyniesieniu lampionów. W zakrystii można nabywać świece „CARITAS” w cenie minimalnej 10 zł. jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 3. W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania. O godz. 17.30. wspólnotowy różaniec.
 4. W czwartek od godz. 16.00. okazja do  Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 5. W piątek parafialna spowiedź od godz. 14.00. do 17.00. Przerwa w spowiedzi od 15.30. do 16.00. Zechciejmy skorzystać z sakramentu Bożego miłosierdzia. Wieczorem kolejne spotkanie formacyjne RAM – u. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.
 6. W przyszłą niedzielę nasi strażacy pod kościołem rozprowadzać będą kalendarze na rok 2023. Niech ich zakup będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich posługę. Nasza młodzież formująca się w RAM w przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 9.00. i 11.00. przedstawi inscenizację, która stanie się refleksją przygotowującą nas do Świąt Bożego Narodzenia.
 7. Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Janiny Kowalskiej.
 8. Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz złożoną ofiarę w wysokości  200 zł. Bóg zapłać! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Łukasza Józefczyka, Wojciecha Józefczyka, Rafała Morawa, Marzeny Bojda, Waldemara Dzierżaka, Sławomira Chudzika, Mieczysława Supińskiego, Jana Mazura, Zofii Wilczak oraz Jarosława Wilczaka. Serdeczne podziękowania za ofiary celowe na remont budynku parafialnego. W przyszłą niedzielę składka z przeznaczeniem na inwestycje parafialne.
 9. Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.
 10. Intencje mszalne:
 11. Niech Boże błogosławieństwo uczyni nas gotowymi na spotkanie z Panem. Zabierzmy ze sobą biblijne słowo życia.