Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Adwentu – 18.12.2022r.

 1. Msze Święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. ze szczególnym udziałem dzieci i specjalnym kazaniem adwentowym. W sobotę (dzień wigilijny) ostatnie roraty o godz. 7.00. Natomiast dla podtrzymania tradycji w poniedziałek środę i piątek także roraty o godz. 6.00. Pamiętajmy o przyniesieniu lampionów. W zakrystii można nabywać świece „CARITAS” w cenie minimalnej 10 zł. jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 2. Nasi strażacy pod kościołem rozprowadzać będą kalendarze na rok 2023. Niech ich zakup będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich posługę. Także na stoliku za ławkami możliwość nabycia stroików bożonarodzeniowych wykonanych przez opiekunów i rodziców dzieci z Przedszkola po sąsiedzku. Wesprzyjmy także inicjatywy naszego przedszkola dobrowolną ofiarą.
 3. W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania. O godz. 18.00. wspólnotowy różaniec.
 4. W czwartek nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji wyjazdu na spowiedzi.
 5. W piątek przed południem odwiedziny chorych (tylko tych, którzy zostaną zapisani w zakrystii lub umówili się w I piątek miesiąca).Po południu okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.30.
 6. W sobotę zasiądziemy do Wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie czasu na wspólną modlitwę, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. O północy zgromadzimy się na Pasterce aby świętować przyjście Pana. W Dzień Bożego Narodzenia Msze Święte o godz.: 7.00., 9.00. oraz 11.00. We wspomnienie św  Szczepana także o godz. 7.00., 9.00., i 11.00.
 7. Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Anny Buckiej.
 8. Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz złożoną ofiarę w wysokości  160 zł. Bóg zapłać! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Stanisława Kota, Agnieszki Cichockiej, Zofii Golenia, Wiesławy Pelc, Anny Ciszło, Ireny Pasierb, Adama Kulka, Anny Wrona, Eweliny Frączek, Zofii Bałtowskiej. Serdeczne podziękowania za ofiary celowe na remont budynku parafialnego i dzisiejszą składkę z przeznaczeniem na inwestycje parafialne.
 9. Wizytę duszpasterską (kolędę) rozpoczniemy 27 grudnia od godz. 10.00. Początek od strony Łukawca oraz Woli Małej. Ks. Paweł będzie pomagał w tej posłudze.
 10. Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.
 11. Intencje mszalne:
 12. Niech Boże błogosławieństwo uczyni nas gotowymi na spotkanie z Panem. Zabierzmy ze sobą biblijne słowo życia.