OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELI ZWYKŁEJ – 29.01.2023R.

Witamy w naszej wspólnocie Pana Macieja, przedstawiciela III Zakonu Paulistów, który zaproponuje nam nabycie i codzienną lekturę Słowa Bożego. To niesamowicie ważne by słowem Bożym na co dzień żyć, rozważać je i zachowywać w sercu.

Bardzo serdecznie pragniemy zaprosić do udziału w dzisiejszym „Wieczorze kolęd”, który rozpoczniemy w naszej świątyni o godz. 16.00.  Niech to spotkanie będzie okazją do wspólnego parafialnego kolędowania. Zachęcamy do przyjścia całymi Rodzinami.

W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania.

W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00. oraz 16.00. z obrzędem poświęcenia gromnic (od 17.00. spowiadam w Palikówce). Ofiara mszalna zostanie przeznaczona na wsparcie klasztorów klauzurowych naszej Archidiecezji. O godz. 15.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja w ciszy.

W I piątek miesiąca odwiedziny chorych. Masza Święta w intencji wszystkich chorych naszej parafii o godz. 7.00. Po południu okazja do spowiedzi od godz. 15.30. Będzie spowiadał także  ks. Proboszcz Kazimierz z Palikówki. Na Mszach Świętych obrzęd błogosławieństwa świec i jabłek. Podtrzymujmy tradycje zakorzenione w naszej chrześcijańskiej kulturze.

W I sobotę miesiąca po Mszy o godz. 17.00. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z nadzieją ratunku dla świata.

Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Krystyny Mach. Na Mszach Świętych obrzęd błogosławieństwa chleba, wody oraz soli we wspomnienie św. Agaty oraz zmiana tajemnic różańcowych.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz złożoną ofiarę w wysokości   300 . Bóg zapłać! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Zofii Gala, Anny Krzeszowiec-Gala, Magdaleny Kot, Kamili Michno, Justyny Ulhurskiej, Renaty Michno, Elżbiety Gunia, Teresy Szuberla, Katarzyny Szuberla oraz Wiesławy Stopa. Dziękujemy także za ofiary celowe na remont budynku parafialnego. Składka z III Niedzieli miesiąca wyniosła 3770 zł.

Z serca pragniemy podziękować za bardzo życzliwe przyjęcia nas kapłanów podczas wizyty duszpasterskiej. Każdy wizyta była dla nas ubogacająca i dawała radość a także możliwość zaniesienia Bożego błogosławieństwa do Waszych domów. Jesteśmy także wdzięczni za Waszą hojność. Z kolędowych ofiar pragniemy przekazać ich część na remont budynku parafialnego oraz ministrancką i młodzieżową wycieczkę po Świętach Wielkanocnych.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.

Intencje mszalne:

NIECH BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PRZYNIESIE WASZYM RODZINOM POKÓJ I RADOŚĆ.