Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELI CHRYSTUSA KRÓLA 26.11.2023R.

 1. Zapraszamy do domu parafialnego na herbatę lub kawę z pysznym ciastem. To niepowtarzalna szansa żeby chwilę dłużej poprzebywać razem.
 2. Uroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne Akcji Katolickiej, której dziękujemy za gorliwą całoroczną posługę na rzecz naszej parafii.
 3. Trwamy na modlitwie wypominkowej za naszych zmarłych do najbliższego czwartku. Od poniedziałku do środy modlitwy od godz. 16.40. Natomiast w czwartek po Mszy o godz. 16.00. Nie będzie Mszy o godz. 17.00. ponieważ jest spowiedź Palikówce.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.45. do 18.00.
 6. W I piątek odwiedziny chorych. Ks. Paweł swoich chorych odwiedzi w drugi piątek miesiąca. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty rano i od godz. 15.30. do 17.00.   godz. 16.40. uroczysta  Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami Bractwa o  ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem. Zapraszamy także na  spotkanie formacyjne RAM.
 7. W sobotę spotkanie grupy dziecięcej w domu parafialnym o godz. 10.30. Po wieczornej Eucharystii różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi. Wyjątkowo w sobotni wieczór przeżyjemy zmianę tajemnic różańcowych gdyż niedziela będzie miała nieco inny charakter.
 8. W niedzielę, 3 grudnia, Profesor Adam Kulczycki wygłosi prelekcje: „Wołyń. Walka o pamięć – walka o Polskę”. Prelekcji towarzyszyć będzie wystawa. Ufamy, że mądra lekcja historii pobudzi naszą wiarę i miłość do Ojczyzny.   A może ktoś stanie się pasjonatem historii. Będzie także możliwość nabycia pozycji książkowych.
 9. Pamiętamy Waszą hojność i otwartość serca na potrzeby naszego parafianina Dominika Skuby. Pragniemy kontynuować naszą pomoc dla Dominika. W dniach 10 i 17 grudnia po każdej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Czarnej odbędzie się kiermasz ozdób i świątecznych słodkości z przeznaczeniem na powyższy cel.   W styczniu planowany jest także wieczór kolęd w naszej świątyni, również z przeznaczeniem na ten cel. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie finansowe naszych akcji. Dyrektor, nauczyciele, pracownicy, społeczność szkolna oraz rodzice Zespołu Szkół w Czarnej.
 10. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI BOGUMIŁY WIERCIOCH. Rozpoczniemy zbawienny czas Adwentu. Dzieci serdecznie zapraszamy do udziału w roratach. Poprowadzi nas tego roku św. Franciszek a temat rorat brzmi: „Franciszkowy czas budowy”.
 11. Dziękujemy Rodzinom za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: EWY PAWLIK, EDYTY KOT, BARBARY WILKOŃ,  NATALII KOT-TARCHANOW,  ANNY KOMOROWSKIEJ,  WANDY DEMKÓW,  GRAŻYNY PIŁAT,  EWY WAWRZKIEWICZ,  GRAŻYNY CIĄPAŁA,  KATARZYNY CIĄPAŁA-WICHROWSKIEJ. Dziękujemy także za ofiary składane na remont parafialnego budynku. Jak zauważyliście trwa ocieplanie budynku parafialnego. Ofiary z ubiegłej niedzieli wyniosły 4560 zł.
 12. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w koncert patriotyczny za świadectwo wiary i miłości do Ojczyzny czego byliśmy świadkami w ubiegłą niedzielę. Wielkie Bóg Zapłać!!!
 13. We wtorek o godz. 18.00. spotkanie dla pielgrzymów, którzy zadeklarowali wyjazd do Portugalii. Prośba o wpłatę zaliczki złotówkwej podanej na planie pielgrzymki.
 14. Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęta by ją nabywać i czytać.
 15. Intencje mszalne: