Ogłoszenia duszpasterskie – Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika – 26 grudnia 2016 roku

 1. Dziś drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, Tak naprawdę jednak to cały ten tydzień powinniśmy przeżywać jako jedną długą uroczystość. Stąd tydzień ten nosi nazwę oktawy.
 2. We wtorek, środę ,czwartek i piątek msze święte tylko rano o godz. 7.00
 3. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
 4. W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
  Pamiętamy także o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.
 6. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016.
  Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 16.00.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  Jest to również światowy Dzień Pokoju. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych, gdyż jest to pierwsza niedziela stycznia.
 8. Składka z Nowego Roku jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 9. Dziękujemy za zrobiony porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!
  W tym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny: Kasprzyk Danuta, Kasprzyk Bogumił, Cisek Monika, Baran Piotr, Cwynar Dawid, Pondel Andrzej, Państwo Wacnik i Wołos, Wilczek Krzysztof.
 10. Od środy rozpocznę wizytę duszpasterską w parafii zwaną kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi.
  Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Wizyta duszpasterska w rodzinach jest tylko raz w roku, tak więc wydaję się logiczne by w tym czasie była rodzina w komplecie, a nie tylko jej przedstawiciel.
 11. Podaję porządek kolędy:
  Środa – od godz. 9.00 – Rozpocznę od Państwa Buk – Chodakówka do Państwa Rejman Janusza – czyli domy po prawej stronie w kierunku Woli Małej.
  Czwartek – od godz. 8.30 – Od Państwa Kłosowskich do Państwa Świętoniowskich. Przerwa od godz. 13.00 do godz. 15.00 – Sesja Urzędu Gminy z opłatkiem.
  Następnie od godz. 15.00 – od Państwa Pałka, Hodór – domy w kierunku Gminy – do Pani Budzyń.
  Piątek – od godziny 9.00 – od Państwa Rogowskich – następnie domy do Pana Rafała Bieleckiego i Zawodzie od Państwa Michno Jan w górę – do Państwa Bożek.
 12. Dalszy ciąg wizyty w poniedziałek 2 stycznia od godz. 9.00 .
 13. Jest prasa katolicka jeszcze do zabrania. Zachęcam serdecznie. Warto poczytać, bo jest wiele ciekawym artykułów i wywiadów o świętach.
 14. Rada Parafialna i Akcja Katolicka przypomina o organizowanej zabawie choinkowej dla chętnych parafian w dniu 7 stycznia 2016 roku. Wpisowe 60 złotych od osoby. Prosimy o zapisywanie się na listę u członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej.
 15. Raz jeszcze pragnę życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.

INTENCJE MSZALNE – 27.12.2016 – 01.01.2017 rok

 • Wtorek
  • Godz. 7.00 – + Tadeusz Lech od szwagra Kazimierza
 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Tadeusz Lech od Rodziny Mazurów
 • Czwartek
  • Godz. 7.00 – + Stefan Barnat z intencji żony, córek i syna w 20 rocznicę śmierci
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – + Tadeusz Lech od chrześniaka Artura
 • Sobota
  • Godz. 16.00 – + Tadeusz Lech od Anny Kuźniar i Zofii Kulka
 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok
  • Godz. 7.30 – + Mieczysław Mastyj od żony
  • Godz. 10.30 – + Tadeusz Lech od Krystyny i Andrzeja Skiba z Rodziną
  • Godz. 15.00 – + Mieczysław Kiwała od Emilii