Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024R.

 1. Przez całą niedzielę po każdej Mszy Świętej kiermasz wielkanocny organizowany przez Radę Rodziców, Nauczycieli oraz Pracowników Przedszkola nr 1. Prosimy o wsparcie tej bardzo pięknej inicjatywy i docenienie trudu oraz pomysłowości twórców.
 2. Serdecznie zapraszamy parafian na kawę lub herbatkę z pysznym ciastem po Mszy Świętej o godz. 9.00.11.00. To świetna okazja do budowania wspólnoty i bycia razem.
 3. Dzisiaj po południu o godz. 16.00. Gorzkie Żale a po ich zakończeniu Eucharystia. W tym roku kazania pasyjne głosi KS. ZBIGNIEW MACKIEWICZ – REKTOR KOŚCIOŁA W WOLI MAŁEJ. Ofiary składane podczas Gorzkich Żali zostaną przeznaczone na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego.
 4. Trwa NOWENNA W INTENCJI NASZEJ OJCZYZNY przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki. To wspólna modlitwa w intencji poszanowania życia oraz pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie. Zakończy się w przeddzień Uroczystości Zwiastowania NMP. To dzień świętości życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji w intencji dzieci poczętych aby dane było im się narodzić. Duchowa Adopcja to codzienna modlitwa od 25 marca do 25 grudnia. Formularze deklaracji znajdują się na stoliku za ławkami.
 5. We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 6. W środę NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania.
 7. W czwartek dzień naszej parafialnej spowiedzi przygotowującej do świat Wielkanocnych. Zaproszeni kapłani spowiadać będą od 14.30. do 15.30. oraz od 16.00. do 17.00. Przerwa od 15.30. do 16.00. Po Mszy Świętej o godz. 17.00. wyruszymy aby przeżyć drogę krzyżową ulicami parafii. Bardzo proszę naszych strażaków o wytyczenie trasy naszej modlitewnej wędrówki. Zapraszam do licznego i rodzinnego udziału w tym wydarzeniu.
 8. W piątek o godz. 17.00. DROGA KRZYŻOWA dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w czwartkowej modlitwie, a po niej Eucharystia. Modlitwy Bractwa Ratowania dusz przed wiecznym potępieniem o godz. 16.40. Po zakończonej liturgii spotkanie RAM.
 9. W sobotę, 23.03., odbędzie się w Markowej przy Relikwiach Błogosławionej Rodziny Ulmów „Marsz dla Życia”. Początek o godz. 9.00. w Łańcucie przy parafii św. Michała Archanioła. Wspólna wędrówka z Łańcuta do Markowej a potem o godz. 11.30. konferencja, po niej Eucharystia pod przewodnictwem Bp. Jan Wątroby. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświecenia palm i wsłuchiwanie się w opis Męki Pańskiej. Przed sumą procesja z palmami od domu parafialnego do kościoła. Przed domem parafialnym poświęcimy palmy. W przyszłą niedzielę Różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI LUCYNA BŁAŻEJOWSKIEJ.
 11. Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz ofiarę ……..zł. BÓG ZAPŁAĆ!W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: ANNY KĘPSKIEJ, ALICJI LECH, ROMANA REJMANA, DANUTY REJMAN, CZESŁAWY BIENIASZ JUSTYNY TABAKA MARII TABAKA KATARZYNY PELC, ZOFII BALAWENDER, STANISŁAWY LĘCZNAR. Dziękujemy za ofiary na remont budynku parafialnego. Dzisiaj składka przeznaczona na ten cel.
 12. Za ławkami znajduje się prasa katolicka: „GOŚĆ NIEDZIELNY” oraz „MISYJNE DROGI”. Gorąca zachęta by je nabywać i czytać a tym samym wspierać dzieło ewangelizacyjne Kościoła.
 13. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: Podatek i opłatę śmieciową można jeszcze uiścić w poniedziałek w Gminnym Ośrodku Kultury w godz. od 8.30. do 12.00.
 14. INTENCJE MSZALNE: