Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELI ZWYKŁEJ W CIĄGU ROKU – 11.02.2024R.

Dzisiaj wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorych. Pamiętajmy o wszystkich dotkniętych jakimkolwiek cierpieniem i chorobą.

Od jutra rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu. Miejmy to na uwadze zważywszy na to, że rozpoczynamy czas Wielkiego Postu.

W środę popielcową, 14 lutego rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły. W środę Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00., 16.00. oraz 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na pomoc umęczonej wojną i niszczonej od dwóch lat Ukrainie. Jest to decyzja Episkopatu Polski. Po Mszy o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16.00. do 17.00.

W piątek o godz. 16.30. Droga krzyżowa a Eucharystia o godz. 17.00.

Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi KS. DAWD SAS – WIKARIUSZ Z MIROCINA wskazując jak ważne jest uczestniczenie we wspólnocie Kościoła. Przed południem wygłosi nauki rekolekcyjne. Po południu o godz. 16.00. Gorzkie Żale a po ich zakończeniu Eucharystia. W tym roku kazania pasyjne wygłosi KS. ZBIGNIEW MACKIEWICZ – REKTOR KOŚCIOŁA W WOLI MAŁEJ. Ofiary składane podczas Gorzkich Żali zostaną przeznaczone na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI EMILII POŹNIAK.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz ofiarę 300 zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: MARTY TEICHMAN-ULIJASZ, PATRYCJI LĘCZNAR, STANISŁAWY CHMIEL, DARIUSZA KUSZAJA, STANISŁAWA JÓZEFCZYKA, JOANNY WITEK, ANGELIKI BUK, AGNIESZKI BUK, ANNY OŻÓG, KATARZYNY RYBAK. Dziękujemy także za ofiary celowe na remont budynku parafialnego. Za tydzień składka przeznaczona na ten właśnie cel.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.

Ogłoszenie społeczne: Nakazy podatkowe będą wydawane w Ośrodku Kultury w Czarnej dodatkowo w poniedziałek i wtorek od godz. 13.00. do 17.00. Są w zaklejonych kopertach dlatego można poprosić kogoś, np. sąsiada o odebranie nakazu.

Intencje mszalne:

NIECH BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO UMOCNI NAS W WIELKOPOSTNEJ DRODZE PRZEZ KRZYŻ I MĘKĘ DO CHWAŁY ZMARTWYCHWSTANIA.