Ogłoszenia duszpasterskie VII niedzieli zwykłej – , 19.02.2023r.

Od jutra rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu. Miejmy to na uwadze.

W środę popielcową, 22 lutego rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły.  Tego dnia rozpoczniemy także nasze parafialne rekolekcje. W środę Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00., 16.00. oraz 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na pomoc poszkodowanym w Turcji i Syrii podczas trzęsienia ziemi. W czwartek, piątek i sobotę ofiara mszalna na potrzeby rekolekcji. W środę  po Mszy Świętej o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania. Przed Eucharystią wspólnotowy różaniec.

W czwartek Msza rekolekcyjna  z nauką o godz. 8.00. oraz 17.00. O godz. 16.00. zapraszamy na naukę rekolekcyjna dzieci a kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej wieczornej.

W piątek Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00. oraz 17.00. Wieczorem rekolekcyjne spotkanie rozpocznie Droga krzyżowa. O godz. 16.00. na drogę krzyżową zapraszamy dzieci i młodzież.

W sobotę o godz. 11.00. Msza Święta z udziałem osób starszych i chorych wraz z sakramentem namaszczenia chorych. Pomóżmy naszym parafianom dotrzeć na to spotkanie. O godz. 17.00. Msza Święte z nauka rekolekcyjną.

W niedzielę przed południem Msze Święte o 7.00., 9.00. oraz 11.00. z krótką nauką rekolekcyjną i Koncertem pasyjnym a także świadectwem Zespołu „Uwielbiaj MY”. Można będzie nabyć płyty o treści religijnej. Zachęcamy bardzo serdecznie. Po południu o godz. 15.45. Gorzkie Żale z medytacją muzyczną prowadzoną przez Zespół „Uwielbiaj MY” a po Gorzkich Żalach Msza Święta wieczorna. Ofiara podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego.

Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI ANNY CHMIEL.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz ofiarę 240 zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: 1. Marii Barnat, 2. Elwiry Mazur , 3. Małgorzaty Bojda, 4. Janiny Kuźniar, 5. Beaty Jaworskiej, 6. Krystyny Stępień, 7. Alicji Stępień-Chmiel, 8. Marii Krupa, 9. Edyty Szubart, 10. Agnieszki Jaskuła  Dziękujemy także za ofiary celowe na remont budynku parafialnego. Dzisiaj składka przeznaczona na ten właśnie cel.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.

Intencje mszalne:

NIECH BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO UMOCNI NAS W WIELKOPOSTNEJ DRODZE PRZEZ KRZYŻ I MĘKĘ DO CHWAŁY ZMARTWYCHWSTANIA.