Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ W CIĄGU ROKU – 10.09.2023R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ W CIĄGU ROKU – 10.09.2023R.

We wtorek odpust parafialny Imienia NMP. Przeżyjemy duchowe i wspólnotowe przygotowanie do tego wydarzenia. Dzisiaj po południu o godz. 17.30. Msza Święta na parafialnym cmentarzu a po niej procesja  z modlitwami za zmarłych w podziękowaniu za to, że nasi przodkowie czcili Imię Maryi. Jutro o godz. 17.00. Msza Święta z kazaniem wprowadzającym do odpustu a po niej w godz. od 18.00. do 22.00. taneczny wieczór obok plebanii, na który serdecznie zapraszamy. Będzie okazja by wspólnie przebywać, wypić herbatę lub kawę, zjeść ciasto (gdyby ktoś zechciał może upiec placka lub przynieść słodycze) i kawałek kiełbaski. Można złożyć przy tej okazji ofiarę na rzecz duszpasterstwa dzieci i młodzieży oraz obejrzeć salki przyparafialne.  W dzień odpustu Msze Święte o godz. 10.00. oraz uroczysta suma o godz. 17.30. Kaznodzieją odpustowym jest ks. Waldemar Kluz pracujący i posługujący w Warszawie.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po Mszy o godz. 18.00.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.

W piątek o godz. 16.40. uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami Bractwa o  ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem.

W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Bogumiły Wiercioch.

Dziękujemy Różom Różańcowym za piękne przygotowanie kościoła i jego obejścia na czas odpustu oraz piękne kwiaty a  także złożoną ofiarę na BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Stanisławy Ząbek,  Urszuli Szubart, Edyty Ciepły,  Zofii Buk, Joanny Ruszel,  Klaudii Płoszaj,  Anity Niemczak, Magdy Abram,  Dominiki Głowiak,  Moniki Kamińskiej,  Beaty Szubart-Falandys . Dziękujemy także za ofiary składane na remont parafialnego budynku. Za tydzień składka przeznaczona na ten właśnie cel.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęta by ją nabywać i czytać.

Intencje mszalne:

Niech Boże błogosławieństwo dotyka naszych serc i towarzyszy nam w nadchodzącym tygodniu.