Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV niedzieli zwykłej w ciągu roku – 11.09.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dniu jutrzejszym przeżywać będziemy parafialny odpust. Najpełniej uczcimy Imię naszej Matki i Królowej poprzez liczny udział w świętowaniu. Msze Święte o godz. 8.00., 11.00. (suma odpustowa), oraz 18.00. Podczas sumy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Już dzisiaj dziękuję za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia. Różom różańcowym za posprzątanie kościoła, ofiarowanie pięknych kwiatów oraz ofiarę na rzecz organizacji odpustu. Dziękuję jednej z naszych parafianek za częściowe zasponsorowanie obrusów na ołtarze w kościele i kaplicy cmentarnej. I mam ogromną prośbę aby jutrzejsza składka była ofiarą na misje oraz budowę kościoła w parafii Chicana w Ekwadorze. Zadbajmy także o oprawę naszego jutrzejszego świętowania. By znaleźli się chętni do niesienia baldachimu czy feretronów. Niech to uczynią przedstawiciele Rady duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, społeczności strażackiej czy róż różańcowych.
  1. We wtorek, środę i czwartek Msze Święte o godz. 17.00. oraz 18.00. W środę po Mszy Św. o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania. W czwartek po zakończonej wieczornej Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej.
  2. W piątek i sobotę Msze Święte o godz. 18.00. W piątek Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza na kolejne spotkanie formacyjne.
  3. Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Bogusławy Wiercioch. I w tym miejscu zapraszam do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Różańcowych, która odbędzie się 1 października w Parafii Przysietnica obok Brzozowa. Szczegóły tego wydarzenia na stronie parafialnej a zapisy w zakrystii. Koszt udziału 35 zł. przy 50 chętnych osobach. Zapraszamy wszystkich parafian, nie tylko tych zrzeszonych w Różach Żywego Różańca.
  4. Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Andrzeja Rejmana, Piotra Maisnera, Józefa Rejmana, Anny Michno, Wiesławy Rząsa, Marii Ślimak, Doroty Augustyn oraz Doroty Kozdroń.
  5. Słowa wdzięczności za ofiary celowe na remont budynku parafialnego. Kolejny etap pracy w domu parafialnym rozpocznie się pod koniec października. Zachęcam do hojności oraz ofiarności w realizacji tego przedsięwzięcia. Zostały także odrestaurowane dwie kolejne ławki i czekamy na kolejne. W przyszłą niedziele składka inwestycyjna.
  6. Ogłoszenie społeczne: W dniu 14 września o godz. 18.00. w  Ośrodku Kultury w Czarnej odbędzie się zebranie wiejskie. Szczegóły wydarzenia w gablocie przed kościołem. I kolejne przypomnienie o skorzystaniu z możliwości opłaty kolejnej raty podatku i opłaty śmieciowej w Sołtysa w Ośrodku Kultury w Czarnej. Szczegóły także w gablocie przed kościołem.
  7. 17 września o godz. 9.00. na parkingu obok kościoła odbędzie się zbiórka elektrośmieci prowadzona przez Fundację Green Office Ecologie. To inicjatywa, którą znacie a jej szczegóły umieścimy na stronie parafialnej.
  8. Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.
  9. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w nadchodzącym tygodniu szczególnego świętowania z Maryją.