Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ W CIĄGU ROKU – 17.09.2023R.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po Mszy o godz. 18.00.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Po zakończonej Eucharystii spotkanie dla Akcji Katolickiej i Rady duszpasterskiej w domu parafialnym.

W piątek o godz. 17.40. uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami Bractwa o  ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem.

W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Krystyny Mach. ZA tydzień w niedzielę również spotkanie popielgrzymkowe dla tych, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Medjugorie. Do każdego uczestnika dotrą stosowne informacje.

Dziękujemy Rodzinom za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz ofiarę 100 zł. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny:  Marii Dzioba,  Joanny Buszta, Małgorzaty Buszta, Pauliny Rzeszutek-Meisel,  Teresy Rejman, Doroty Kozdroń, Andrzeja Bytnara,  Doroty Augustyn, Stanisławy Chmiel-Rejman, Anny Michno. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na remont parafialnego budynku. W tym miejscu podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji wydarzeń odpustowych na większą Bożą chwałę i ku pożytkowi ludzkiemu. Sponsorom oraz ludziom dobrej woli poświęcającym swój czas. Z ofiar tanecznych zebraliśmy 2950 zł. Zakupimy za nie ekspres do kawy i od przyszłej niedzieli zapraszać będziemy parafian na kawę i ciastko. Róże różańcowe złożyły ofiarę 2700 zł. na organizację odpustu oraz cele remontowe. We wtorek rozpoczniemy prace brukarskie obok budynku parafialnego. Wielkie dzięki za wszelką ofiarność i życzliwość wobec inicjatyw parafialnych.

GOKIR zaprasza  do udziału w niezwykłej zabawie. Gra terenowa „Pseudonim Michał Smok” przeniesie uczestników w czasy powstania styczniowego. Będą na Was czekały liczne wyzwania, pokazy, warsztaty, spotkania z powstańcami w obozach ukrytych w lesie a także degustacja kuchni polowej. Oficjalne rozpoczęcie gry o godz. 14.00 na polanie obok leśniczówki w Czarnej.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęta by ją nabywać i czytać.

Intencje mszalne:

Niech Boże błogosławieństwo dotyka naszych serc i towarzyszy nam w nadchodzącym tygodniu.