Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedzieli zwykłej w ciągu roku – 30.10.2022r.

O godz. 15.00. Nabożeństwo różańcowe a po nim Eucharystia. Jutro o godz. 17.00. zakończenie nabożeństw różańcowych.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy świętych: 7.00., 9.00. oraz o godz. 13.00. na cmentarzu wraz z procesją i modlitwami za naszych bliskich zmarłych

W środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych „Dzień Zaduszny”. Rano msza w kościele o godz. 7.30., o godz. 14.00. na cmentarzu z procesją na cmentarz choleryczny oraz o godz. 17.00. Msza Święta wypominkowa. Do połowy listopada Msze Święte wypominkowe oraz Koronka do Bożego miłosierdzia w intencji zmarłych. Od połowy listopada różaniec wypominkowy. Imiona zmarłych wyczytywać będziemy podczas Koronki i różańca po zakończonej Eucharystii.

W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania.

W czwartek od godz. 16.00. okazja do  Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz do skorzystania z sakramentu pokuty z racji I czwartku miesiąca.

W I piątek miesiąca od godz. 8.30. odwiedziny u chorych. Po południu okazja do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 16.00. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza na Eucharystię i kolejne spotkanie formacyjne.

W I sobotę miesiąca po Mszy wieczornej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi.

Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Urszuli Świder.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz kwiaty oraz złożoną ofiarę w wysokości 120 zł. Bóg zapłać! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Danuty Surowiec, Grażyny Lęcznar, Urszuli Daraż, Iwony Daraż, Danuty Lęcznar, Wiesławy Panek, Alicji Turek, Marty Cyburt, Justyny Tendaj, Pauliny Bełz.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.

Dziękuję wczorajszym pielgrzymom za piękne świadectwo wiary. Spotkanie popielgrzymkowe 21 listopada po zakończonej wieczornej Eucharystii na plebanii.

12 listopada zostanie zorganizowany kolejny Dzień Seniora. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16.00. a dalsza część będzie miała miejsce Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji. Współorganizatorzy wydarzenia to: Akcja Katolicka, Rada Sołecka, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Ochotnicza straż Pożarna, Szkoła Podstawowa oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji. Ofiara z racji udziału w tym wydarzeniu to 70 zł. Zapisy do 6 listopada u Członków Akcji Katolickiej. Szczegóły wydarzenia znajdują się na plakacie i stronie internetowej parafii.

Intencje mszalne:

W mijającym tygodniu pożegnaliśmy + Józefa Rejmana. W jego intencji zostanie odprawionych sześć .mszy świętych z racji pogrzebu. Polećmy jego duszę Bogu. Wieczne odpoczywanie…

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w nadchodzącym tygodniu. Zabierzmy także ze sobą biblijne karteczki ze słowem życia.