Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z I Niedzieli Adwentu – 3 grudnia 2017 roku

 1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem:
  „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Od jutra rozpoczynamy Msze roratnie, które będą odprawiane tylko rano o godz. 6.30. Tradycyjnie na te msze święte zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież z lampionami. Proszę rodziców o zachętę i pomoc w uczestnictwie dzieci i młodzieży w tych mszach świętych.
 3. Jutro, tj. w poniedziałek wszystkie dzieci uczestniczące w pierwszych roratach otrzymają specjalne plansze, na których będą przyklejać obrazki z uczestnictwa w roratach każdego dnia. Mszy roratnich nie odprawia się w niedziele adwentu oraz w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Dzieci, które uzbierają komplet obrazków otrzymają zasłużona nagrodę.
 4. Od poniedziałku, Pan Organista będzie roznosił do naszych domów pobłogosławione w kościele opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji to nasza zapłata za jego całoroczna pracę w kościele. Pamiętajmy o tym geście wdzięczności.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy świętej o godz. 6.30. We środę wspomnienie św. Mikołaja. Będzie także msza święta popołudniowa o godz. 17.00, na którą zapraszam wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa.
 6. We czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Po mszy świętej o godz. 6.30 modlić się będziemy o nowe powołania do zakonu i kapłaństwa prosząc o wsparcie św. Jana Pawła II. Ucałujemy także relikwie św. Jana Pawła.
 7. W Piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu msze święte o godz. 8.00 i po południu o godz. 17.00.
  Ze względu na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
 8. Na mszę świętą popołudniową zapraszamy Rodziców i dzieci klas trzecich , aby uroczyście poświecić medaliki z wizerunkiem Matki Niepokalanej, które przekażą swoim pociechom
 9. W najbliższą niedzielę przypada XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach świętych będzie okazja wesprzeć ten kościół ofiarą do puszek.
 10. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Lęcznar Krzysztof, Panek Mieczysław, Panek Rafał, Panek Tadeusz, Michno Jan, Bielecki Rafał, Rejman Halina i Państwo Majchrowskich.
 11. Od dzisiejszej niedzieli możemy nabyć w zakrystii świece wigilijne, by wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Minimalna cena świecy to 5 złotych.
 12. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 04.12.2017 – 10.12.2017

 • Poniedziałek – godz. 6.30
  • + Julia / greg /
  • + Piotr Welc od pracowników referatu Usług Komunalnych Czarna
 • Wtorek – godz. 6.30
  • + Julia / greg /
  • + Piotr Welc od rodziny Barnatów i Panków
 • Środa
  • Godz. 6.30 – W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy
  • Godz. 17.00 – + Julia / greg /
  • Poza parafia – ks. Stanisław – + Piotr Welc – intencja pogrzebowa
 • Czwartek
  • Godz. 6.30 – + Julia / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Piotr Welc – intencja pogrzebowa
 • Piątek
  • Godz. 8.00
   • W intencji chorych z naszej parafii
   • + Stanisławę Bielecką od wnuka Pawła z żoną Teresą
  • Godz. 17.00 – + Julia / greg /
 • Sobota
  • Godz. 6.30 – + Julia / greg /
  • Poza parafia – ks. Stanisław – + Piotra Welc – intencja pogrzebowa
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Maria i Józef Więcek
  • Godz. 10.30 – + Julia / greg /
  • Godz. 15.00 – + Stefan Bieniasz w 13 rocznicę śmierci

W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Marię Pelc. W jej intencji zostanie odprawionych sześć intencji pogrzebowych. Polećmy jej duszę Panu Bogu: Wieczne odpoczywanie….