Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z II Niedzieli Adwentu – 4 grudnia 2016 roku

 1. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6..30.
 4. W tym tygodniu msze święte rano o 6.30.
  Będzie także msza święta popołudniowa w poniedziałek, w czwartek .i w piątek.
 5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy świętej o godz. 6.30.
 7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu Msze Święte o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00.
 8. Na Mszy Świętej popołudniowej dzieci klasy trzeciej otrzymają medaliki z wizerunkiem Niepokalanej. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie dla AK i Rady Parafialnej.
  Prosimy o przybycie wszystkich członków.
 9. Od poniedziałku, Pan Organista będzie roznosił do naszych domów pobłogosławione w kościele opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji to nasza zapłata za jego całoroczna pracę w kościele. Pamietajmy o tym geście wdzięczności.
 10. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożona ofiarę. W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Kiwała Tadeusz, Janusz Stanisław, Rejman Bogusław, Państwo Hodur i Pałka, Świętoniowski Adam, Świętoniowski Paweł, Tyszkiewicz Tomasz, Kulka Lesław.
 11. Intencje modlitw dla Róż Różańcowych w gablocie ogłoszeń.
 12. Są kalendarze z wizerunkami wnętrz kościołów naszego dekanatu w cenie 10 złotych. Można je nabyć w zakrystii. Podobnie możemy wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom kupując świecę Caritas na wigilijny stół.
 13. Informacja o kweście na rzecz Państwa Lis, po spaleniu części domu w niedzielę 11 grudnia po Mszach Świętych.

INTENCJE MSZALNE – 05.12.2016 – 11.12.2016

 • Poniedziałek
  • Godz. 6.30 – O szczęśliwą a operacje i zdrowie dla Janiny
  • Godz. 17.00 – + Tadeusz Lech od Rodziny Panków
 • Wtorek
  • Godz. 6.30 – + Tadeusz Lech od Anny i Adama Pasierb
 • Środa
  • Godz. 6.30 – + Stanisław Panek od żony
 • Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia
  • Godz. 6.30 – + Stefan Bieniasz w 12 rocznicę śmierci
  • Godz. 17.00 – + Karolina i Franciszek Dec
 • Piątek
  • Godz. 6.30 – + Tadeusz Lech od Zakładu Pogrzebowego „ EDEN”
  • Godz. 17.00 – + Stanisławę Płoszaj w 20 rocznicę śmierci od syna z rodziną
 • Sobota
  • Godz. 6.30 – + Maria i Józef Więcek
 • NIEDZIELA
  • Godz. 6.30 – + Józefę i Franciszka Ornat
  • Godz. 10.30 – + Janina, Józef Kiwała
  • Godz. 15.00 – Z okazji 1 rocznicy urodzin Nikodema o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka i rodziców

Przez cały tydzień poza parafią Mszę Święte za śp. Anielę Dubiel – odprawia ks. Stanisław