Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z II Niedzieli po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2016 roku

 1. Dzisiaj po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla Róż Różańcowych znajdują się w gablocie. Składka z dnia dzisiejszego na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  Już dziś można zabrać ze sobą kadzidełka, by je poświęcić w uroczystość Trzech Króli. Dobrowolne ofiary składane z tego tytułu są przeznaczone na działalność Akcji Katolickiej.
  Na Nowy Rok Akcja Katolicka zakupiła nowe lekcjonarze do mszy świętej.
  Bóg zapłać za ten dar dla całej wspólnoty.
 2. W poniedziałek i wtorek msza święta po południu o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek po mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam wszystkich członków w celu podsumowania ubiegłego roku i podjęcia planów na rok bieżący.
 4. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Msze święte jak w każdą niedzielę. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.
 5. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą składką w czasie mszy świętych pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych.
 6. We czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zachęcam do składania próśb i podziękowań , które wymienimy w czasie nabożeństwa po mszy świętej.
  W okresie Bożego Narodzenia i w pierwszych dniach nowego roku przekazujemy sobie wyrazy życzliwości i serdeczności. Zapraszamy chętnych z parafii z parafii na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w najbliższą sobotę 9 stycznia.
  Początek o godz. 16.00.
 7. W czwartek msza święta po południu o godz. 18.00, w piątek msza święta rano o godz. 7.00 oraz po południu o godz. 18.00, zaś w sobotę tylko rano o godz. 8.00.
 8. 8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu.
 9. Dziękujemy sprzątającym Rodzinom za porządek w kościele i złożoną ofiarę.
  Bóg zapłać!. Na ten tydzień prosimy Rodziny
 10. Dziękuję rodzinom za obecność w czasie wizyty duszpasterskiej oraz miłe i serdeczne przyjęcie w odwiedzanych domach.
 11. Od czwartku do soboty będę kontynuował wizytę duszpasterską.
  Czwartek od godz. 14.00 – Od Państwa Walat Stanisław do Pana Eugeniusza Pelc, a następnie domy na Cierpiszu aż skończę.
  Piątek – od godz. 9.00 do godz. 17.00 – Od Państwa Surowiec – do Górak Andrzej
  Sobota –od godz. 9.00 – do godz. 15.00 – Od Państwa Biernat do Pana Teichman Jan.
 12. Jest prasa katolicka na ten tydzień . Pojawiło się nowe czasopismo o tematyce misyjnej – Misyjne Drogi” w cenie 4 złotych sztuka. Jeżeli byliby chętni do czytania to będę zamawiał. Zachęcam do czytania „ Gościa Niedzielnego” który na polskim rynku jest najbardziej poczytnym tygodnikiem.

INTENCJE MSZALNE – 04.01.2016 – 10.01.2016 rok.

 • Poniedziałek – godz. 18.00 – + Adam Bartman od teściowej
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Adam Bartman od córki i zięcia z Rodziną
  • O zdrowie i błogosławieństwo Boże w Rodzinie
 • Środa- Objawienie Pańskie
  • Godz. 7.30 – W intencji parafian
  • Godz. 10.30
   • + Adam Bartman od siostry Lucyny
   • + Tadeusz Gut – intencja pogrzebowa
  • Godz. 15.00 – + Stanisława /k/ Płoszaj w 19 rocz. śmierci os syna z rodziną
 • Czwartek – godz. 18.00 – + Adam Bartman od siostry Ewy z rodziną
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – + Emilia Lęcznar – intencja z racji pogrzebu
  • Godz. 18.00 – + Adam Bartman od chrześnicy Dominiki z mężem
 • Sobota – godz. 8.00 – + Adam Bartman od teściowej
 • Niedziela Chrztu Pańskiego
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż
  • Godz. 10.30
   • + Adam Bartman os córki z zięciem i rodziną
   • W intencji parafian
  • Godz. 15.00- + Anna Bieniasz oraz Antoni i Edward