Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z II Niedzieli w ciągu roku – 15 stycznia 2017 roku

 1.  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.
 2. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne.
 3. Przez cały tydzień msze święte rano o godz. 7.00 za wyjątkiem soboty.
  W sobotę msza święta o godz. 17.00.
 4. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. We wtorek wspominamy św. Antoniego,
  we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  w czwartek wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej archidiecezji,
  w sobotę – wspominamy św. Agnieszkę.
 6. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 7. Dziękujemy sprzątającym Rodzinom za porządek w kościele i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy : …
 8. Rada Parafialna i Akcja Katolicka pragną serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy włączyli się w zorganizowanie zabawy choinkowej w naszej parafii. Zabawę wsparli : Pani Czesława Nycz – ciasto, Pani Wiesława Głowiak – wędliny, Pan Mieczysław Balawender- orkiestra. Dziękujemy również Pani Dyrektor GOK-U – Małgorzacie Wisz za udostępnienie sali. Gorące podziękowania dla seniorek Akcji Katolickiej, które wytrwale pracowały w kuchni, by nie brakło pożywienia dla uczestników zabawy. Pragnę w imieniu Rady Parafialnej oraz Akcji Katolickiej poinformować, ze została przekazana na moje ręce ofiara na tabernakulum do kaplicy cmentarnej w wysokości 3600 złotych. Pojawi się ono na początku lutego. Bóg zapłać za podjętą inicjatywę i włożony wysiłek.
 9. Komunikat Pani Sołtys o Zebraniu Wiejskim w dniu 19 stycznia 2017 roku.
 10. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcam do czytania.
 11. W tym tygodniu będę kontynuował wizytę duszpasterską w następującym porządku:
  W poniedziałek – od godz. 10.00 – Od Pana Lęcznar Macieja – Kołki koniec – do Państwa Dubiel, a następnie Podlas – od Państwa Wilkoń – do Państwa Ciąpała.
  Wtorek – od godz. 9.00 – Od Państwa Kowalskich w stronę Domu Strażackiego – do Państwa Dzierżak i Mazur, następnie Czado Józef i domy Państwa Michno i Panek i w powrocie domy Państwa Uliasz i następne do Państwa Bałtowskich.
  Środa – od godz. 9.00 – Podlas – Od Rodziny Kaplita – do Państwa Trzyna, a następnie – od Państwa Chmiel Jacek – domy do leśniczówki z Państwem Kot.
  Czwartek – od godz. 9.00 – od Państwa Ulhurdki – Kopeć – do Sosin Jacek.
  Piątek – od godz. 9.00 – od Guzy Ewa – do Państwa Pasierb i Kępa Grażyna, następnie domy od Rybak Henryk – do Lęcznar Sławomir.
  Sobota – od godz. 10.00 = od Państwa Kliś do Państwa Biernat.

INTENCJE MSZALNE – 16.01.2017 – 22.01.2017

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Bronisław Hodór od Rodziny Rachwalskich
 • Wtorek
  • Godz. 7.00 – + Bronisław Hodór od pracowników Szkółki „ Wrzos” z Krzemienicy
 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Bronisław Hodór od syna z rodziną
 • Czwartek
  • Godz. 7.00 – + Bronisław Hodór od Rodziny Więcek z Łukawca
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – + Bronisław Hodór od Stefanii Rączy
 • Sobota
  • Godz. 17.00 – + Jana , Józefę Rejman od Rodziny
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo w życiu
  • Godz. 10.30 – + Bronisław Hodór od córki z Rodziną
  • Godz. 15.00 – + Maria Kiwała od męża i córki z rodziną