Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli Adwentu – 11 grudnia 2016 roku

 1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
 3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
 5. W dniu dzisiejszym pamiętajmy o kweście dla poszkodowanej Rodziny Państwa Lis, która doświadczyła tragedii pożaru swojego domu.
 6. Przez cały tydzień msze święte tylko rano o godz. 6.30.
 7. We wtorek wspominamy św. Łucję , dziewicę i męczennicę.
  W tradycji od dnia jej wspomnienia zapisywano jaka będzie pogoda w kolejne miesiące w nowym roku kalendarzowym.
 8. We wtorek. 13 grudnia kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie.
 9. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy świętej o godz. 6.30. W tym dniu wspominamy św. Jana od Krzyża – karmelitę.
 10. We środę harcerze z naszej parafii dostarczą nam na roraty światło betlejemskie. Przynośmy obudowane znicze by można je zanieść i potrzymać w domach do wigilii Bożego Narodzenia.
 11. Bezpośrednim przygotowaniem do tajemnicy Narodzenia Pańskiego jest spowiedź adwentowa. W naszej parafii będzie okazja do spowiedzi we czwartek 15 grudnia – od godz. 14.30 do godz. 18.00 z półgodzinną przerwą od godz.16.00 – 16.30.
  Bardzo proszę parafian o liczny udział w sakramencie pojednania. Może dla wielu jest to jeszcze za wcześnie, ale przecież nie spowiadamy się tylko na jeden, czy dwa dni świąteczne by potem dalej żyć w grzechu. Właśnie przez spowiedź wcześniejszą mamy okazję by prowadzić życie bliskie Boga i ludzi. Sprawdźmy sami czy jesteśmy zdolni do takiej chrześcijańskiej postawy.
 12. W najbliższą niedzielę, trzecia niedziela miesiąca składka na potrzeby parafialne.
  Po mszach świętych Koło Misyjne będzie rozprowadzać stroiki świąteczne. Ofiary składane przy ich zakupie zostaną przeznaczone dla Kasi Lis.
 13. Dziękujemy za zrobiony porządek w kościele i złożona ofiarę. Bóg zapłać!
  W tym tygodniu do tej pracy są proszone Rodziny: Kogut Andrzej, Bobek Krzysztof, Ząbek Marek, Czarnota Antoni, Gołojuch Janusz, Stopyra Marian, Stochła Krzysztof, Michno Antoni i Piotr.
 14. Mamy prasę na ten tydzień na stoliku za ławkami. Obok „ Gościa Niedzielnego” i „ Niedzieli” jest też specjalne wydanie czasopisma „ Chrystus i Ty” poświęcone św. Albertowi Chmielowskiemu oraz poruszony temat nowego programu duszpasterskiego pt. „ Idźcie i głoście”. Cena jednego egzemplarza 2 złote.
 15. Rada Parafialna i Akcja Katolicka organizuje w dniu 7 stycznia 2017 roku Zabawę Choinkową dla wszystkich chętnych mieszkańców naszej parafii. Miejsce zabawy – miejscowym Domu Kultury.
  Cena wejściowa od jednej osoby 60 złotych.
  Zapisy u członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej do końca grudnia.
  Dochód z tej zabawy jest przeznaczony na zakup tabernakulum do naszej kaplicy cmentarnej.

INTENCJE MSZALNE – 12.12.2016 – 18.00.12.2016

 • Poniedziałek
  • Godz. 6.30 – + Tadeusz Lech od siostry Teresy
 • Wtorek
  • Godz. 6.30 – + Tadeusz Lech od siostrzenicy Anety
 • Środa
  • Godz. 6.30 – + Tadeusz Lech od Edyty Bojda z rodziną
 • Czwartek
  • Godz. 6.30 – + Tadeusz Lech od ojca chrzestnego i kuzynek
 • Piątek
  • Godz. 6.30 – + Tadeusz Lech od syna Jacka z rodziną
 • Sobota
  • Godz. 6.30 – + Tadeusz Lech od szwagrów z Krzemienicy
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Józefę i Franciszka Balawender
  • Godz. 10.30 – + Natalię Skrobacz w 7 rocznicę śmierci
  • Godz. 15.00 – + Annę i Pawła Grzesik