Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli Wielkanocnej – 30 kwietnia 2017 roku

 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Związku z tym na zakończenie mszy świętej wszyscy wychodzący z naszego kościoła otrzymają propozycję przeczytania w domu fragmentu Pisma Świętego z Listu św. Pawła do Galatów.
  Otrzymany fragment zapisany jest w postaci sigla, czyli skrótu biblijnego w którym zawiera się nazwa księgi, następnie rozdział księgi i poszczególne wersety, czyli zdania z tej księgi. Niech to jedno zdanie, które zechcemy odczytać stanie się okazją do zastanowienia i zauważenia głębi mądrości Bożej skierowanej do nas.
 2. Akcja Katolicka podjęła decyzję, że w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będziemy dostawali takie fragmenty Pisma Świętego do rozważenia, by nas te słowa dopingowały przez cały nadchodzący miesiąc.
 3. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony Maryi. Tradycyjnie po mszy świętej popołudniowej będziemy odprawiać nabożeństwo majowe. I tak: 1 i 2 maja wyjątkowo o godz. 17.00, zaś od czwartku – msza święta o godz. 18.00. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 4. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 5. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny.
  Porządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
  Jest to dzień odpustu parafialnego w Dąbrówkach.
  Uroczystości patriotyczne związane z tym dniem w naszej Gminie w Medyni Głogowskiej.
 6. We czwartek pierwszy czwartek miesiąca.
  Msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00.
  Pamiętamy o naszej modlitwie o nowe powołania do służby Bożej za pośrednictwem św. Jana Pawła II. Wspominamy również św. Floriana patrona strażaków. Zapraszamy druhny i druhów naszej Ochotniczej Straży Pożarnej na mszę święta.
 7. W pierwszy piątek miesiąca msza święta rano o godz. 7.00, następnie, od godz. 8.30 odwiedzę chorych w parafii, zaś po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Czas do prywatnej adoracji i spowiedzi świętej.
  Będzie ksiądz proboszcz z Palikówki.
  Przed mszą świętą odprawimy nabożeństwo majowe z aktem oddania się Sercu Jezusowemu oraz pomodlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 8. Natomiast w sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba oraz zakończymy naszą Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej przed obchodami 100 – lecia objawień fatimskich. Zapraszamy także na modlitwę różańcową przed mszą świętą w intencji naszej parafii. W sobotę będzie także msza święta rano o godz. 7.00.
 9. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z pierwszej niedzieli maja na potrzeby diecezji.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz, Jarosław Kozdroń, s. Marka i Ireny Kluz, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 444 z: Sylwia, Karolina Kuźniar, c. Stanisława i Jolanty Czesnar, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Wólka Podleśna 295 – zapowiedź pierwsza.
 11. Co roku w maju organizowana jest pielgrzymka do Strachociny do sanktuarium św. Andrzeja Boboli. W tym roku uroczystości te odbędą się 13 maja- w sobotę.
  Jeżeli będą chętni – jest wstępnie zamówiony autokar – to prosimy zapisywać się w zakrystii. Wyjazd byłby 13 maja o godz. 7.00.
 12. W tym tygodniu została wyczyszczona kostka wokół kościoła.
  Koszt to suma 3000 złotych. Pieniądze te zostały zapłacone z ofiar składanych z racji wizyty duszpasterskiej. Trzeba jeszcze oczyścić kanalizację odprowadzającą wody deszczowe, bo to już dziewięć lat, jak funkcjonuje i nie była sprawdzana.
 13. W tym roku Rodzice dzieci komunijnych jako dar ołtarza wyczyszczą i odmalują ogrodzenie wokół kościoła. Dzieci do I Komunii jest 33, zaś przęseł wokół kościoła bez bram jest 60. Stąd prosty rachunek- że na jedną rodzinę przypada do wymalowania po dwa przęsła.
 14. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcam do czytania.
 15. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożoną ofiarę. W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Państwo Mozgawa, Balawender Tadeusz , Balawender Sławomir, Tokarz Grzegorz, Dudzic Marek, Ruta Kazimierz, Stopyra Jacek, Skowronek Dawid.

INTENCJE MSZALNE – 01.05.2017 – 07.05.2017

 • Poniedziałek
  • Godz. 17.00 – + Mieczysław Mastyj / początek gregorianki /
  • Poza parafią – + Jan Bielecki od Mariana
  • Poza parafią – ks. Stanisław – W intencji chorych z naszej parafii
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Mieczysław / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy
 • Środa – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski
  • Godz. 7.0 – + Helena Rybak od Róży Stanisławy Barnat
  • Godz. 15.00 – + Edward Zdeb w 11 rocznicę śmierci
 • Czwartek
  • Godz. 7.00 – + Mieczysław / greg /
  • Godz. 18.00
   • W intencji członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej
   • + Józefę Broda z domu Gołojuch oraz + Aniela Gołojuch
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – W intencji zmarłych polecanych w wypominkach
  • Godz. 18.00 – + Mieczysław / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Stefanię Rejman – intencja pogrzebowa
 • Sobota
  • Godz. 7.00 – + Danuta Szubart od mężą w 23 rocznicę śmierci
  • Godz. 18.00 – + Mieczysław / greg/
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Stefanię Rejman – intencja pogrzebowa
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Bronisława / ona/ Lęcznar od rodziny
  • Godz. 10.30 – + Mieczysław / greg/
  • Godz. 15.00 – + Józef Wilkoń oraz + Wiktoria i Antoni Bieniasz z intencji rodziny