Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z IV Niedzieli Adwentu – 20 grudnia 2015 roku

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Maryja biegła z pośpiechem, by nieść pomoc swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi. Koło Misyjne po sumie będzie rozprowadzać robione przez siebie stroiki świąteczne na potrzeby misji, zaś w zakrystii są jeszcze świece Caritas na pomoc dla dzieci chorych i biednych.
 2. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne.
 3. Msze święte od poniedziałku do czwartku rano o godz. 6.00.
 4. We środę od godz. 8.30 będę odwiedzał chorych. Proszę zgłaszać tych chorych, których nie odwiedzam w pierwsze piątki miesiąca.
 5. We środę o godz. 16.00 będzie zbiórka dla wszystkich ministrantów.
 6. Kto jeszcze nie był do spowiedzi informuję, że można skorzystać rano przed mszami oraz w dekanacie w poniedziałek – Łańcut- Chrystus Król i we wtorek – Łańcut – Podzwierzyniec.
 7. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00. Po pasterce zachęcam do dzielenia się opłatkiem.
 8. We czwartek dzień imienin księdza biskupa Szala oraz naszego Pana Organisty. Polecajmy ich w naszych modlitwach.
  Przed Pasterką prosimy Rodzinę goszczącą krzyż o dostarczenie go do kościoła. Nastąpi przerwa w peregrynacji do Nowego Roku.
 9. Składka z Pasterki na Fundusz Ochrony Życia.
 10. W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze święte w naszym kościele rano o godz. 7.30 i suma o godz. 10.30. Nie będzie mszy popołudniowej. Można w tym dniu zyskać odpust zupełny za przyjęcie błogosławieństwa papieskiego „ Urbi et Orbi” za pośrednictwem radia i telewizji.
 11. W drugi dzień świąt, w sobotę 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie święcimy owies. Składka ze święta św. Szczepana na Seminarium Duchowne w Przemyślu
 12. Najbliższa niedziela to święto Świętej Rodziny . Porządek mszy jak w każdą niedziele. Składka z niedzieli na organizacje Światowych Dni Młodzieży.
 13. Dziękujemy za zrobiony porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać.
  W tym tygodniu porządki robimy we czwartek rano oraz jak zajdzie potrzeba także w czasie świat. Do tej pracy prosimy Rodziny: Sroczyk Leszek, Rączka Paweł, Bielecki Tadeusz. Lewandowski Paweł, Fus Janina, Państwo Jurek, Państwo Ząbek, Szubart Janusz, Ciepły Mieczysław, Buk Stefan.
 14. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.
 15. Jest prasa katolicka na czas świąteczny. Ma wiec więcej objętości i cena jest inna. Niedziela – 10 złotych, a „ Gość Niedzielny” – 7 złotych. Dla dzieci jest także „ Mały Gość Niedzielny”. Młodzież zachęcamy do zabrania bezpłatnego egzemplarza Apostolos

INTENCJE MSZALNE – 21.12.2015 – 2Y7.12.2015

 • Poniedziałek – Godz. 6.00 – + Wiesław Kluz od Rodziny Gunia i Ireny Iszczek z Bielska Białej.
 • Wtorek – Godz. 6.00 – + Andrzej Balawender
 • Środa – Godz. 6.00 – + Maria i Michał Molęda
 • Czwartek
  • Godz. 6.00 – + Adam Barnat
  • Godz. 24.00 – W intencji wszystkich parafian
 • BOŻE NARODZENIE
  • Godz. 7.30 – + Janina i Bogdan Kluz
  • Godz. 10.30
   • + Tadeusz Napieralski od chrześniaka Wojciecha z rodziną
   • + Janina Kiwała – intencja pogrzebowa
 • ŚWIĘTO ŚWIETEGO SZCZEPANA
  • Godz. 7.30 – + Józef Barnat
  • Godz. 10.30
   • W intencji pielgrzymów na Kalwarię Pacławską od Akcji Katolickiej
   • + Anna i Józef Kluz
  • Godz. 15.00 – + Anastazja i Antoni Kulka od syna
 • NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż przed świętami
  • Godz. 10.30
   • + Teresa, Alfred i Waldemar Sroczyk
   • + Wiesław Pietraszek – intencja pogrzebowa
  • Godz. 15.00 – + Maria Hodór od Rodziny