Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z IV Niedzieli w ciągu roku – 28 stycznia 2017 roku

 1. Dziś możemy zabrać ze sobą kolejne myśli biblijne na miesiąc luty przygotowane przez Akcję Katolicka.
 2. Jutro, tj. w poniedziałek msza święta wyjątkowo o godz. 16.30,
  zaś we wtorek msza święta o godz. 17.00.
  W środę msza święta o godz.7.00 z różańcem i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wspominamy w tym dniu św. Jana Bosko.
 3. We czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Modlić się będziemy za pośrednictwem św. Jana Pawła II o utwierdzenie w powołaniu kleryka Andrzeja oraz w intencji księdza diakona Mateusza oraz o nowe powołania do służby Bożej.
  Ze względu na spowiedź w Palikówce msza święta będzie o godz. 16.00.
 4. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu poświęcamy gromnice na mszach świętych: rano o godz. 8.00 i po południu o godz. 17.00. Z racji pierwszego piątku miesiąca od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi . Będzie ks. Kazimierz. O 17.00 nabożeństwo pierwszo piątkowe, a następnie msza święta.
 5. Składka z Święta Ofiarowania Pańskiego na klasztory klauzurowe w naszej diecezji.
 6. W piątek, godzinach rannych od godz. 9.30 będę odwiedzał chorych w naszej parafii, zaś na mszę świętą o godz. 17.00 zapraszam wszystkie dzieci klasy trzeciej z rodzicami. W tym dniu zostaną poświęcone dzieciom komunijnym modlitewniki.
 7. W sobotę wspomnienie św. Błażeja. Pierwsza sobota miesiąca. Po mszy świętej o godz. 17.00 polecimy się Matce Bożej Czarniańskiej.
 8. W najbliższą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Składka z pierwszej niedzieli lutego na potrzeby archidiecezji.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Sylwester Pawlak, s. Krzysztofa i Jadwigi Karp, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 774 z: Magdalena Miłek, c. Janusza i + Marty Guzek, urodzona w Rzeszowie, zamieszkała Pogwizdów Nowy 324, parafia Rudna Wielka – zapowiedź pierwsza.
 11. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i zakupy niezbędnych rzeczy do czyszczenia kościoła. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy rodziny: Wołos- Wacnik, Wilczek Krzysztof, Pani Skrobacz , Szymański Łukasz, Frączek Stanisław, Sroczyk Lesław, Państwo Rączka, Kobryło Alicja.
  Bardzo proszę zgłaszać Panu Kościelnemu, jeśli są jakieś braki w środkach chemicznych, czy brakuje innych rzeczy do sprzątania kościoła, bo się zużyły, byśmy mogli na bieżąco je uzupełniać. Pan Marek otwiera i zamyka kościół więc nie ma kłopotu w przekazaniu takich uwag.
 12. Jest prasa katolicka. Jak zawsze w tą informacją idzie zachęta do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 29.01.2018 – 04.02.2018

 • Poniedziałek
  • Godz. 16.30 – + Jan Cisek od żony
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Julia Panek w 1 rocznicę śmierci
 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Jan Cisek od siostrzeńca Jana z rodziną
 • Czwartek
  • Godz. 16.00 – + O błogosławieństwo Boże dla wnuczków: Julii, Marceli, Aleksandra i Antoniego
 • Piątek
  • Godz. 8.00 – + W intencji zmarłych polecanych w wypominkach
  • Godz. 17.00 – + Jan Cisek od córek z rodzinami
 • Sobota
  • Godz. 17.00 – + Jan Cisek od Zakładu Pogrzebowego „EDEN”
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – + Wiesław Ornat od rodziny Norko
  • Godz. 10.30 – + Monika i Roman Noworol z intencji syna z rodziną
  • Godz. 15.00 – + Jan Cisek od rodziny Surowców