Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z IV Niedzieli w ciągu roku – 31 stycznia 2016 roku

 1. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
 2. W poniedziałek msza święta po południu o godz. 18.00.
 3. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane: rano o godz.8.00 oraz po południu o godz. 18.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.
 4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej archidiecezji.
 5. Od czwartku do soboty msze święte o godz. 18.00.
 6. W środę, 3 lutego, liturgiczne wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej. Po mszy świętej spotkanie dla ministrantów.
 7. We czwartek, pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o nowe i święte powołania do służby Bożej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań. Po liturgii ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.
 8. W tym tygodniu w pierwszy piątek miesiąca msza święta po południu o godz. 18.00.
  W godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych, zaś od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i spowiedź święta. Będzie ksiądz Proboszcz z Palikówki.
  Na zakończenie adoracji w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata odmówimy litanię ku czci Bożego Serca oraz Koronkę za Zmarłych parafian. .
 9. W sobotę zapraszamy na różaniec w intencji parafii oraz w intencji naszej Ojczyzny o godz. 17.30, a następnie na mszę świętą . Polecimy się też Pani Czerneńskiej.
 10. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Składka z pierwszej niedzieli lutego na potrzeby archidiecezji
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Rodzina Peszko-Weber, Rusinek Mariusz, Kluz Stanisław, Kulka Lucjan, Walawender Marian, Czado Weronika, Czado Andrzej, Pelc Eugeniusz.
 13. Pojawiły się kolejne elementy zabudowy pod chórem. Ciąg dalszy w następnych tygodniach.
 14. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 01.02.2016 – 07.02.2016 r.

 • Poniedziałek  – godz. 18.00 – + Aniela Dubiel od Janiny Rogala
 • Wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego
  • Godz. 8.00 – + Władysław Kluz
  • Godz. 18.00 – + Aniela Dubiel od Haliny i Marka
 • Środa – godz. 18.00
  • Dziękczynna za 50 lat życia małżeńskiego Marii i Augustyna Bieniasz z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej od córki Haliny z Rodziną
  • + Aniela Dubiel od Zakładu Pogrzebowego „Eden”
 • Czwartek  – godz. 18.00
  • + Aniela Dubiel od chrześnicy z Rodziną
  • + Jerzy, Cecylia Cisek
 • Piątek – godz. 18.00
  • W intencji zmarłych z wypominków
  • + Aniela Dubiel od córki Krystyny
 • Sobota  – godz. 18.00
  • + Aniela Kluz od syna Stanisława
  • + Aniela Dubiel od wnuczki Anety z Rodziną
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Stanisław Wołos w rocznicę śmierci od Rodziny
  • Godz. 15.00 – + Stanisław Lęcznar w 25 rocznicę śmierci