Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z IV Niedzieli Wielkanocnej – 7 maja 2017 roku

 1. Dziś po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Składka z dnia dzisiejszego na potrzeby naszej diecezji.
 3. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy także o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy.
  Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.
 4. Przez cały tydzień msze święte rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00.
  Po mszach popołudniowych nabożeństwo majowe na które zapraszamy wszystkich parafian.
 5. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Dzień imienin ks. biskupa Stanisława Jamrozka. Na godz. 16.00 – zapraszam dzieci i rodziców klasy trzeciej na spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej.
 6. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, poprzedzona różańcem na przebłaganie za grzechy świata.
 7. W piątek od godz. 20.00 – rozpocznie się w naszej parafii CZUWANIE NOCNE MŁODZIEŻY Z OKAZJI 15 ROCZNICY RAM-u. Trwać będzie do godz. 24.00. Następnie będzie przygotowanie do mszy świętej która zostanie odprawiona w sobotę o godz. 1.00 w nocy. Adorację poprowadzi młodzież z parafii w których działają oddziały RAM-u. Zapraszamy naszą młodzież i chętnych parafian do licznego udziału w tej nocnej modlitwie.
 8. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II.
 9. W tym dniu wybieramy się z pielgrzymką do Strachociny, gdzie odbędą się nasze diecezjalne uroczystości fatimskie połączone z kultem św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy do podjęcia tego pielgrzymkowego trudu. Można zapisywać się w zakrystii. Wraz z nami udają się także parafianie z Palikówki. Wyjazd rano o godz. 7.00.
 10. W sobotę msza święta popołudniowa wyjątkowo o godz. 19.00 .
 11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  Łukasz, Paweł Malicki, s. Andrzeja i Danutu Filip, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Łańcut, ulica Traugutta 74 z: Kamila, Anna Morawa, c. Tadeusza i Małgorzaty Stanek, urodzona w Rzeszowie, zamieszkała Czarna 838 – zapowiedź pierwsza
  Mateusz Kozdroń z Czarnej z: Sylwią Kuźniar z Wólki Podleśnej – zapowiedź druga.
 12. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!. W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Balawender Zofia, Wałczyk Anna, Urban Anna, Państwo Ornat, Ruta Andrzej, Szłapak Grażyna, Angelika Zygmunt, Buszta Jan, Chudzik Marian.
 13. Dziękujemy pracownikom Gospodarki Komunalnej naszej Gminy za przeczyszczenie naszej kanalizacji odprowadzającej wody deszczowe z naszego kościoła. Bóg zapłać za tę pracę.
 14. Przypominamy o naszych ofiarach na spłatę długu za wentylację kościoła w wysokości 100 złotych od rodziny. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom dziękujemy., a pozostałe rodziny zachęcamy do terminowego uregulowania tej wpłaty.
 15. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Ponadto na stolikach jest bezpłatne czasopismo Federacji Obrońców Życia o ochronie życia ludzkiego. Zechciejmy się z nim zapoznać biorąc je do naszych domów.
 16. Ogłoszenie Pani Sołtys o podatku rolnym…

INTENCJE MSZALNE – 08.05.2017 – 14.05.2017

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Kazimierz Cyrnek od mamy
  • Godz. 18.00 – + Mieczysław Mastyj / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Stanisław Panek
 • Wtorek
  • Godz. 7.00 – + Mieczysław / greg /
  • Godz. 18.00 – + Ludwik, Józefa od rodziny Tabaka
  • Poza parafią – Ks. Stanisław – + Stefanię Rejman – intencja pogrzebowa
 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Kazimierz Cyrnek od rodziny Tabaka
  • Godz. 18.00
   • + Mieczysław / greg /
   • + Ks. Stanisław Kluz w 35 rocznicę śmierci, + Jana Kluz w 21 rocznicę śmierci i zmarłych z rodziny Kluz.
 • Czwartek
  • Godz. 7.00 – + Kazimierz Cyrnek od Bronisława Cyrnek
  • Godz. 18.00
   • + Mieczysław / greg /
   • + Emilia i Stanisław Bieniasz z intencji wnuków
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – + Kazimierz Cyrnek od brata Andrzeja z żoną
  • Godz. 18.00 – + Mieczysław / greg /
  • Poza parafią – Ks. Stanisław – + Stanisław Wilkoń – intencja pogrzebowa
 • Sobota
  • Godz. 19.00 – + Mieczysław / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Kazimierz Cyrnek od chrześniaka … z rodziną
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – + Antonina, Władysław, Julia i Kazimierz Mach
  • Godz. 10.30 – + Mieczysław / greg /
  • Godz. 15.00 – + Jan Frączek od żony Anieli