Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z IV Niedzieli Wielkanocy – 11 maja 2014 roku

 1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej. W naszej parafii dzień I Komunii Świętej. Polecajmy dzisiaj dzieci i Rodziny w których uroczystość ta jest przeżywana.
 2. Przypominamy, że codziennie po mszy świętej odprawiamy nabożeństwo majowe. Apelujemy do Rodziców o przypomnienie i zachętę, by w tej modlitwie brały także dzieci i młodzież. Dla dzieci Komunijnych tzw. „ Biały Tydzień” Zostawmy dla nich pierwsze ławki wolne. We wtorek, środę i sobotę będzie również msza święta rano o godz. 7.00.
 3. Jutro na mszę świętą prosimy kandydatów bierzmowania wraz ze swoimi rodzicami na obrzęd poświecenia i rozdania krzyży, zaś po mszy świętych zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane do prezentacji grup oraz recytujących i dziękujących biskupowi w czasie wizytacji kanonicznej na spotkanie organizacyjne.
 4. We wtorek, 13 maja, dzień wizytacji kanonicznej Księdza Arcybiskupa w naszej parafii. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian do udziału w liturgii mszy świętej połączonej z obrzędem sakramentem bierzmowania. Jest to okazja do wspólnej modlitwy za parafię, która stanowią wszystkie Rodziny mieszkające w Czarnej. W czasie mszy świętej będzie zbierana składka na Fundusz Młodzieży naszej Archidiecezji. Początek uroczystości o godz. 17.30, zaś sama liturgia rozpocznie się o godz. 18.00. Powitanie Księdza Arcybiskupa nastąpi w bramie naprzeciw kościoła, a następnie w procesji wejdziemy do świątyni, gdzie nastąpi prezentacja grup, a po nich odmówimy Litanie do Matki Bożej i rozpocznie się msza święta.
 5. W tym tygodniu, we środę 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Pamiętajmy także o naszej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Jest On także patronem Akcji Katolickiej.
 7. W najbliższą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby parafialne, z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 8. W najbliższą niedzielę na mszy świętej o godz. 10.30 dzieci klasy trzeciej będą przezywać rocznicę I Komunii świętej.
 9. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych oraz Rodzicom trzeciej klasy gimnazjalnej za wykonane porządki i dekoracje kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziców dzieci klasy trzeciej.
 10. Na stoliku za ławkami jest prasa na ten tydzień. „ Gość Niedzielny” kosztuje 7 złotych, gdyż zawiera w sobie film pt. „ Christiada „ o walce chrześcijan z reżimem komunistycznym w Meksyku.
 11. Ogłoszenie Pani Sołtys…

INTENCJE MSZALNE – 12.05.2014 – 18.05.2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 18.00
  • O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Magdaleny od córki z Rodziną
  • W intencji dzieci komunijnych
  • + Anna /greg/
 • Wtorek
  • godz. 7.00 – + Władysław Haładyj oraz śp. Józef
  • godz. 18.00
   • W intencji bierzmowanych
   • + Anna / greg /
 • Środa
  • godz. 7.00 – + Anna / greg /
  • godz. 18.00
   • + Jerzy Cisek od córki Małgorzaty z Rodziną
   • + Józefę, Annę, Michała Rybak
 • Czwartek – godz. 18.00
  • + Anna / greg /
  • + Stanisław i Zofia Lęcznar
 • Piątek – godz. 18.00
  • + Anna / greg /
  • + Józef i Władysław Haładyj
 • Sobota
  • godz. 7.00 – + Anna / greg /
  • godz. 18.00 – + Za zmarłych Rodziców: Tomasza i Marię
 • Niedziela
  • godz. 7.30 – + Anna / greg /
  • godz. 10.30 – W intencji dzieci klasy trzeciej z okazji rocznicy I Komunii Świętej
  • godz. 15.00 – + Józef Wilkoń, Wiktoria, Antoni Bieniasz – intencja od Stanisławy