Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Palmowej – 25 marca 2018 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu , wchodząc w święte dni Wielkiego Tygodnia.
 2. Dziś po południu o godz. 15.00 Gorzkie Żale i msza święta.
 3. Po mszach świętych możemy zabrać ze sobą cytaty Pisma Świętego przygotowane przez Akcje Katolicka, jako motto na najbliższy miesiąc. Są w koszykach, na stolikach za ławkami.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę msza święta o godz. 17.00.
  We środę będzie także msza święta rano o godz. 7.00.
 5. We środę od godz. 8.30 odwiedziny chorych przed świętami. Prosimy zgłaszać tych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca.
 6. We środę po południu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  Pamiętajmy o różańcu świętym.
 7. We środę po mszy świętej zbiorka ministrantów obowiązkowa dla wszystkich.
 8. We czwartek – Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Wieczorem mszą świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego. Mimo, że są to dni robocze i pełne przedświątecznych porządków i zakupów, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw.
  Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, o godz. 18.00 zakończona uroczystym przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.
  Adoracja do 23.00.
 9. W Wielki Piątek od godz. 8.00 – przez cały dzień do godz. 18.00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Porządek adoracji wywieszony będzie w gablocie.
 10. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 18.00, zaś po skończonym nabożeństwie i przeniesieniu Pana Jezusa do Grobu, rozpocznie się adoracja krzyża połączona ze śpiewem Gorzkich Żali. Adoracja do 23.00.
 11. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Nie spożywamy potraw mięsnych oraz ograniczamy posiłki do trzech, w tym jeden do syta. Zachęcamy także do zachowania postu od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.
 12. W Wielka Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8.00 do godz. 19.00 według porządku zawieszonego w gablocie.
 13. W Wielka Sobotę poświęcamy pokarmy na stół wielkanocny.
  W kościele parafialnym poświecenie pokarmów o godz. 9.00; 10.30 i o godz. 12.00.
  Zawodzie i Skotnik – przy krzyżu – godz. 10.00., zaś przy Alei Pysiowej – dla Kołków – godz. 11.00.
 14. Wigilie Paschalną rozpoczniemy o godz. 19.00. Prosimy zabrać ze sobą paschaliki i świece oraz naczynia na wodę święconą. Adoracja do 23.00.
 15. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00 z uroczystą procesją, trzy razy, wokół kościoła /uczestniczymy w całej procesji – strażacy będą pilnować wejścia- ci co nie mogą uczestniczyć w procesji niech pozostaną w kościele/, Następna msza święta o godz. 10.30 . Nie będzie mszy świętej popołudniowej. Składka z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 16. W drugi dzień świąt porządek, jak w każdą niedzielę. W poniedziałek wielkanocny udamy się po pierwszej mszy świętej z procesją na cmentarz.
 17. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w świątyni i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! Sprzątanie kościoła, w tym tygodniu, po adoracji.
  I tak w Wielki Czwartek prosimy Rodziny: Pelc Eugeniusz, Jasiłek Paweł, Pleśniak Stefan, Wojciechowski Tadeusz
  W Wielki Piątek Rodziny: Państwo Napieralscy, Rejman Stefan, Panek Stanisław, Napieralska Maria
  W Wielka Sobotę Rodziny : Siwy Andrzej, Państwo Gargałów,Uryć Krzysztof, Kruczek Marian.
 18. Bardzo prosimy strażaków o obecność w przy adoracji Grobu Pańskiego i pomoc w procesji rezurekcyjnej. Przypominam gimnazjalistom oraz uczniom klasy VII aby zaopiekowały się feretronami / przynajmniej je poprzecierały z kurzu / oraz zapraszam do udziału wraz z nimi w procesji. Bardzo proszę rodziców tych uczniów o przypomnienie i pomoc . Raz, czy dwa razy w roku taki obowiązek to nie kara , ale zaszczyt.
 19. Pragniemy poinformować, że składka z trzeciej niedzieli marca wyniosła 2500 złotych i została przelana na konto parafialne.
 20. Dla tych co jeszcze nie skorzystali ze spowiedzi świętej informujemy, że spowiedź w poniedziałek w naszym dekanacie w Białobrzegach, we wtorek – Łańcut – Chrystus Król, zaś we środę – Łańcut – Podzwierzyniec.
 21. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania. Jest też „ Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

INTENCJE MSZALNE – 26.03.2018 – 01.04.2018 roku

 • Poniedziałek
  • Godz. 17.00 – + Piotr / greg /
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Piotr / greg /
 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Jan Cisek od szwagra z Olesnicy
  • Godz. 17.00 – + Piotr / greg/
 • Wielki Czwartek – godz. 18.00
  • W intencji kapłanów pracujących w naszej parafii. Za żywych o Boże błogosławieństwo w życiu, zas dla zmarłych o wieczne zbawienie – intencja od Akcji Katolickiej
  • + Piotr / greg /
 • Wielka Sobota – godz. 19.00
  • + Piotr / greg /
  • + Bolesław Styś …
 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  • Godz. 6.00
   • + W intencji parafian
   • + Robert Szczęch / początek mszy świętych gregoriańskich /
  • Godz. 10.30
   • + Józef Gromek od zony i dzieci
   • + Kazimierz Głowiak