Chwileczkę...

Ogłoszenia Duszpasterskie z Niedzieli Palmowej – 28.03.2021

 1. Dziś ostatnia niedziela marca. Za ławkami możemy zabrać ze sobą teksty biblijne na najbliższy miesiąc. Dziś także ostatnie kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach o godz. 15.00.
 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Chcemy przez te najbliższe dni przygotować się duchowo do Triduum Paschalnego. Służyć temu będzie spowiedź święta do której możemy przystąpić :
  W poniedziałek od godz. 18.00 – do godz. 19.30.
  We wtorek od godz. 16.30 – 18.00.
  We środę od godz. 18.00 – do momentu, aż wszystkich wyspowiadamy.
 3. W poniedziałek i wtorek będzie dwóch księży, tzn. ks. proboszcz oraz ks. Kazimierz, zaś we środę trzech księży. Bardzo proszę o zachowanie należytej ostrożności pamiętając o zachowaniu dystansu oraz posiadaniu maseczek.
 4. W czasie spowiedzi świętej będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji. Komunię świętą będziemy mogli przyjmować co 20 minut.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę ze względu na spowiedź u nas, w Palikówce oraz Łukawcu, Msza Święta rano o godz. 7.00.
 6. W poniedziałek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z naszej parafii. Proszę zgłaszać te osoby, które nie odwiedzam w pierwsze piątki miesiąca. Jeżeli, ktoś z chorych nie może skorzystać z tego sakramentu to także proszę zgłosić.
 7. We wtorek o godz. 18.00 zbiorka ministrantów.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po skończonej liturgii przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.
 10. W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00. Obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (post jakościowy) oraz post ilościowy (tylko trzy posiłki w ciągu dnia). Zachęca się wiernych do zachowania postu jakościowego w Wielką Sobotę.
  W Wielki Piątek po południu o godz. 18.00 Misterium Męki Pańskiej
  w wykonaniu RAM-u, a po nim Liturgia Wielkiego Piątku zakończona procesją do Grobu Pańskiego. Po Liturgii będziemy śpiewać Gorzkie Żale i w tym czasie adorować Krzyż Pana Jezusa przez przyklękniecie i cichą modlitwę. Ofiary składane w czasie adoracji krzyża na renowacje zabytków w Ziemi Świętej. Adoracja do godz. 23.00.
 11. W Wielką Sobotę początek adoracji o godz. 8.00. Świecenie pokarmów będzie tylko w kościele parafialnym i na zewnątrz, co godzinę począwszy od 8.30. Czyli następne poświęcenie o godz. 9.30, 10.30, 11.30, 12.30.
 12. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Bardzo proszę dwóch strażaków o przygotowanie ognia. Do ognia w procesji uda się tylko asysta ołtarza. Wierni pozostaną na swoich miejscach w kościele i na zewnątrz. Przynosimy ze sobą paschaliki oraz naczynia z wodą, które zostaną poświęcone w czasie obrzędu chrzcielnego. Będą także dodatkowe naczynia dla tych, którzy nie zabrali ich ze sobą w czasie spotkań kolędowych. Adoracja Pana Jezusa do godziny 23.00.
 13. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja tradycyjnie o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła. Ci którzy się obawiają mogą pozostać w kościele.
 14. Proszę Radnych Parafialnych oraz strażaków o pomoc w procesji. Na procesji pójdzie krzyż, figura Jezusa Zmartwychwstałego oraz chorągwie bez feretronów.
 15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Anna Balawender z Paweł Świś – zapowiedź druga.
 16. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i ofiarę. Bóg zapłać!
  W tym tygodniu na Wielki Czwartek rano proszę Rodziny: Gala Władysław, Gala Urszula, Bieniasz Edward, Bieniasz Marian, Morawa Tadeusz, Bieniasz Helena, Barnat Katarzyna, Pelechacz Klaudia.
  W Wielki Piątek po adoracji proszę Rodziny: Kot Barbara , Bar Maria, Biernat Jan, Rejman Marian, Kunysz Andrzej, Pastuła Jan, Boho Stanisław, Bieniasz Antoni, Jaskula Janusz.
  W Wielką Sobotę po adoracji proszę Rodziny: Jaskuła Franciszek, Majkut Bronisława, Wiercioch Waldemar, Zawadzki Stanisław, Świder Bogusław, Rejman Kazimierz, Kiwała Ferdynand, Hodur Bronisław,
 17. Składka z trzeciej niedzieli marca na potrzeby parafialne wyniosła 2000 złotych.
 18. Jest prasa katolicka na ten tydzień za ławkami. Zachęcamy do czytania.
 19. W związku z ograniczeniami które obowiązują w całym kraju przypominamy o zachowaniu dystansu, zasłanianiu ust i nosa maseczkami oraz zachowania określonej powierzchni w kościele.
 20. Dziś zostanie poświęcona (została poświęcona) nowa monstrancja dla naszego kościoła z dużą hostią. Ofiarodawcami tej monstrancji jest Rodzina Pana Andrzeja Pelca oraz Rodzina Leszka Pelca. Koszt tej monstrancji to suma 9 tysięcy złotych. Dotychczasowa monstrancja służyła parafii 92 lata. Nowej użyjemy po raz pierwszy w Wielki Piątek.

 

 

INTENCJE   MSZALNE – 29.03.2021 – 04.04.2021

 

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 + Maria Teichman / greg /
 • Wtorek
  • Godz. 7.00 + Maria / greg /
 • Środa
  • Godz. 7.00 + Stanisław Walat w 1 rocznicę śmierci
 • Czwartek
  • Godz. 18.00 + W intencji kapłanów, którzy pracowali i obecnie pracujących od Akcji Katolickiej
 • Sobota
  • Godz. 19.00 + Marian Zdąbłasz / początek mszy gregoriańskich
 • Niedziela
  • Godz. 6.00 W intencji parafii
  • Godz. 9.00 + Marian /greg/
  • Godz. 11.00 + Stanisława Bem od rodziny Daniela