Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej – 9 kwietnia 2017 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
 2. Po południu o godz. 15.30 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie msza święta
 3. W poniedziałek i wtorek msza święta rano o godz. 7.00.
  W tych dniach spowiedzi: w poniedziałek – w parafii Łańcut – Chrystus Król i we wtorek – w parafii Łańcut- Podzwierzyniec.
 4. Na wtorek bardzo prosimy parafian o uporządkowanie cmentarza. Tradycyjnie udamy się tam po pierwszej mszy świętej w poniedziałek wielkanocny.
  We wtorek od godz. 8.30 będę odwiedzał chorych z Komunia świętą i sakramentem namaszczenia.
  Proszę o zgłaszanie tych chorych, których nie odwiedzam w pierwsze piątki miesiąca.
 5. We środę zapraszamy wszystkich parafian na mszę świętą na godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś po mszy świętej nasza parafialna Droga Krzyżowa. Prosimy zabrać ze sobą świece. Trasa, jak co roku. Niech to nabożeństwo wprowadzi nas w czas powagi i modlitwy całego Kościoła za wielkie dzieło Zbawienia. Prosimy strażaków o zabezpieczenie drogi i asystę w czasie trwania nabożeństwa. Zapraszamy ich także do służby przy Grobie Pańskim.
 6. Ministranci w Wielką Środę zgromadzą się w kościele o godz. 16.30 by przećwiczyć procesje Triduum Paschalnego.
 7. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
  Wieczorem mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw.
  Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana w naszej parafii o godz. 18.00.
  Po skończonej liturgii uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz. 23.00.
 8. W Wielki Piątek od godz. 8.00 – przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy – do godz. 18.00.
  Porządek adoracji wywieszony będzie w gablocie.
  Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz.18.00 w wykonaniu naszej młodzieży, zaś po skończonym nabożeństwie i przeniesieniu Pana Jezusa do Grobu, rozpocznie się adoracja krzyża połączona ze śpiewem Gorzkich Żali.
  Adoracja do 23.00.
 9. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu, podobnie jak to było w Środę Popielcową, gdy rozpoczynaliśmy czas przygotowania do uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłku, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny poranek.
 10. W Wielka Sobotę w godzinach od . 8.00 do godz. 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim według wywieszonego porządku. Prosimy o zapoznanie się z nim. Błogosławieństwo pokarmów w kościele o godz. 9.00. 10.30 i o godz. 12.00.
  Zawodzie – godz. 10.00, zaś przy Alei Pysiowej – dla Kołków o godz. 11.00.
 11. Wielka Sobota jest dniem, w którym nie sprawuje się mszy św. w ciągu dnia, lecz dopiero późnym wieczorem. Wigilię Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00.
  Prosimy zabrać ze sobą paschaliki oraz naczynia na wodę święconą. Adoracja do 23.00.
 12. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00 z uroczystą procesją wokół kościoła. Następna msza święta o godz. 10.30. Nie będzie mszy świętej popołudniowej.
 13. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego składka na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca kwietnia.
 14. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! Bardzo prosimy by wyznaczone na ten tydzień Rodziny zaopiekowały się kościołem w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę po skończonej adoracji.
  Do tej pracy prosimy:
  Wielki Czwartek – Tokarz Irena, Kozdroń Marek, Tasior Jan, Tryniecka Ewa, Kochman Anna
  Wielki Piątek – Kochman Agnieszka, Mastyj Danuta, Dubiel Krystyna, Michno Krystyna, Kłoś Mirosław.
  Wielka Sobota – Lęcznar Krzysztof, Kiwała Stefan, Rajzer Józefa, Rajzer Paweł, Panek Dariusz.
 15. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH – 10.04.2017 – 16.04.2017 r.

 • Poniedziałek – godz. 7.00 – + Irmina i Michał Frączek / greg /
 • Wtorek
  • Godz. 7.00 – + Irmina i Michał / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Elżbieta Barnat w 2 rocznicę śmierci
 • Środa  – godz. 18.00
  • Z okazji 18 rocznicy urodzin Oktawii o Boże błogosławieństwo w życiu, łaskę zdrowia i opiekę Matki Najświętszej
  • + Irmina i Michał / greg /
 • Wielki Czwartek  – godz. 18.00
  • W intencji kapłanów pracujących w naszej parafii. Za żywych o Boże błogosławieństwo w życiu, zaś dla zmarłych o wieczne zbawienie od Akcji Katolickiej
  • + Irmina i Michał / greg/
 • Wielka Sobota
  • Godz. 19.00 – + Irmina i Michał / greg /
 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  • Godz. 6.00 – + W intencji parafian
  • Godz. 10.30 – + Irmina i Michał / greg /
  • Poza parafią – ks. Stanisław – + Julia Panek od Rodziny Hołota