Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020 roku

 

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny . Msze święte tylko w godzinach dopołudniowych.
 2. Jest to ostatnia niedziela grudnia. Tradycyjnie za ławkami są cytaty Pisma Świętego jako myśl przewodnia na miesiąc styczeń. Sięgnijmy po nie i postarajmy się zapamiętać co nam podpowiada Pan Bóg
 3. W poniedziałek święto św. Młodzianków, męczenników.
 4.  Msza święta w poniedziałek, wtorek i środę  o godz. 17.00.
 5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. We czwartek 31 grudnia zakończenie starego roku. Msza święta o godz. 16.00.
 7. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki- Nowy Rok.                                                Msza święta o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 15.00.                                      Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Po mszach świętych polecimy się Sercu Pana Jezusa z aktem oddania NSPJ.
 8. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca. Msza święta rano o godz. 7.00 oraz o godz. 17.00.  Od godziny 9.00 będę odwiedzał chorych w naszej parafii. Po południu od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji do godz. 17.00. Następnie polecimy się Matce Najświętszej, a po nabożeństwie msza święta.
 9. W najbliższą niedzielę po mszach świętych dopołudniowych wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem adoracyjnym i zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o 15.00 msza święta z Nieszporami.
 10. Składka z pierwszej niedzieli stycznia na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 11. Jak już to było podane w liście Księdza Arcybiskupa Adama Szala na Adwent,  w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej księdza w naszych domach.                                                     Jaka inna forma modlitwy kolędowej będzie w parafii podam w następną niedzielę.
 12. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele oraz złożoną ofiarę.                     Bóg zapłać! W tym tygodniu bardzo proszę dwie grupy rodzin do posprzątania kościoła. I tak na poniedziałek wieczorem proszę rodziny: Kuszaj Dariusz,                     Józefczyk Robert, Józefczyk Stanisław, Buk Agnieszka, Buk Robert,                      Witek Marian.    Zaś w sobotę w godzinach rannych proszę Rodziny:                                      Rybak Katarzyna,  Dec Krzysztof,  Sebzda Władysław, Hadław Krystyna,                          Kozdroń Jolanata, Fidor Janusz.
 13.  W naszej szopce pojawiły się nowe  większe figury w liczbie 12 sztuk. Jest to pierwsza partia figur. Koszt tych figur 2800 złotych. Zakupiłem je z ofiar składanych z racji sprzątania kościoła z dwóch ostatnich lat. Pozostałe będziemy uzupełniać w następne lata, tak by te stare już odpoczęły.

INTENCJE MSZALNE – 28.12.2020 – 03.01.2021 roku

Poniedziałek

Godz. 17.00 – + Marek Ząbek od kolegów i koleżanek z klasy Kamila

Wtorek

Godz. 17.00 – + Stanisławę Głowiak od Rodziny

Środa

Godz. 17.00 – + Stanisław Walat od zony i córek z rodzinami.

Czwartek

Godz. 16.00 – + Anna Strojek

Piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Godz.   7.00 – + Ks. Władysław Piętowski / początek mszy gregoriańskich /

Godz.   9.00 – + Mieczysław Wilczak od syna z rodziną

Godz. 11.00 – +  Tadeusz Głowiak w 1 rocznicę smierci

Godz. 15.00 –      W intencji parafian

Sobota

Godz.   7.00 – + ks. Władysław / greg /

Godz. 17.00 – + Msza dziękczynna z okazji 80 urodzin Józefa z prośbą o błogosławieństwo

                          Boże w dalszym życiu i opieki Matki Najświętszej od dzieci z rodzinami.

Niedziela

Godz.   7.00 –  + ks. Władysław / greg /

Godz.   9.00 – + Andrzej Demków

Godz. 11.00 – +  Kazimierz Kiwała od synów i synowej

Godz. 15.00 –    W intencji parafian