Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2015 roku

 1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
 2. Od poniedziałku do środy msze święte po południu o godz. 18.00.
 3. Jutro, w święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda, podczas mszy świętej o godz.18.00 błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziców ze swoimi najmniejszymi pociechami.
 4. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni.
  W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas mszy świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 16.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum – za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we mszy świętej.
  Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Po mszy świętej o godz. 15.00 kolejna rodzina rozpocznie nawiedzenie krzyża św. Jana Pawła II
 6. Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu z Litanią do Serca Pana Jezusa.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia zapraszamy na różaniec w intencji parafii o godz. 17.30, a następnie na mszę z nabożeństwem do Matki Bożej.
 8. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z niedzieli na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 9. Przypomnienie zaproszenia na Spotkanie Opłatkowe …
 10. Dziękujemy Rodzinom za zrobione porządki w kościele i kwiaty. Bóg zapłać!
  W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Państwo Surowiec, Bojda i Borcz, Płoszaj Bogumiła, Płoszaj Tadeusz, Dzioba Stanisław, Rejman Stanisław, Buszta Sławomir, Rejman Andrzej.
  Dziękujemy również naszym parafiankom za dekorację ołtarzy i choinek. Panu kościelnemu i jego pomocnikom za zrobienie szopki. Dziękuje Rodzinie Pelców za przyłącz i światełka przed kościołem. Bóg zapłać wszystkim.
 11. Pragnę poinformować parafian, że składka z trzeciej niedzieli grudnia na potrzeby kościoła wyniosła 2500 złotych.
 12. Jak można zauważyć zaczęliśmy zapełniać dekorację chóru kościelnego. Sukcesywnie będą się pojawiać pozostałe elementy, by zamknąć stylowo cały kościół,
 13. W poniedziałek i w następne dni rozpoczynam wizytę duszpasterską, która na charakter religijny, a nie towarzyski. Razem z Wami pragnę się modlić i przynosić Rodzinom dar Bożego błogosławieństwa. Wizyta duszpasterska jest raz w roku.
  Związku z tym proszę by miarę możliwości była obecna w domu cała rodzina.
  Podaję porządek kolędy.
  Poniedziałek – początek od godz. 9.00 do godz. 17.00. Rozpoczynam od strony Dąbrówek – Od Państwa: Lęcznar Maciej – do Państwa Welc i Źrałka.
  Wtorek – od godz. 9.00 – do godz. 17.00 Domy od Państwa Łyczko do Państwa Ruta Kazimierz. Ze względu na sesję Gminy nastąpi przerwa od godziny 13,00 do 14.00. Następnie domy od Państwa Stopyra Jacek do Państwa Chudzik Mariusz
  Środa – od godz. 9.00 – do godz. 17.00 Podwisłocze, następnie domy od Państwa Pelc Krzysztof w stronę Sławomira Chudzik z Państwem Mazur, następnie udam się na Podlas począwszy od Państwa Chmiel, do Państwa Wilkoń.
 14. Ciąg dalszy wizyty w sobotę 2 lutego to domy od Państwa Cisło w stronę kościoła.
 15. Wszystkim parafianom i gościom życzę pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego.

INTENCJE MSZALNE – 28.12.2015 – 03.01.2016 rok

 • Poniedziałek – godz. 18.00
  • + Józef Kozdroń
  • + Wiesław Pietraszek – intencja pogrzebowa
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Stefan Barnat z intencji rodziny
  • + Janina Kiwała – intencja pogrzebowa
 • Środa – godz. 18.00
  • + Jan Wawro od siostry
  • + Janina Kiwała od Barbary Panek
 • Czwartek – godz. 16.00 – + Władysław Balawender w pół roku po śmierci
 • Nowy Rok – Świętej Bożej Rodzicielki
  • Godz. 7.30 – + Adam i Mieczysław Mastyj
  • Godz. 10.30
   • + Waleria i Jan Bieniasz
   • + Emilia Lęcznar – intencja pogrzebowa
  • Godz. 15.00 – + Adam Bartman od żony Danuty
 • Sobota – godz. 18.00 – + Adam Bartman od teściowej
 • Niedziela po Narodzeniu Pańskim
  • Godz. 7.30 – + W intencji parafian
  • Godz. 10.30
   • + Adam Bartman od syna
   • + Emilia Lęcznar – intencja pogrzebowa
  • Godz. 15.00 – + Stanisław Michno z Kmieci od żony