Chwileczkę...

Ogłoszenia Duszpasterskie z Niedzieli Świętej Rodziny

 1. Dziś niedziela Świętej Rodziny, która zachęca nas do dalszego świętowania okresu Bożego Narodzenia. Trwajmy w Oktawie Narodzenia Pańskiego do ostatnich dni starego roku, by powitać Nowy Rok 2014.
 2. Jutro msza święta rano o godz. 7.00 ze względu na dalszy ciąg kolędy od godz. 9.00 do 20.00. Ks. Marian rozpocznie od Pana Adama Rejman do Państwa Kopeć , następnie domy od leśniczówki i domy w stronę plebanii. Ks. Zbigniew odwiedzi domy na Podrzeczu, a od godz. 12.00 rozpocznie dalszy ciąg wizyty od Państwa Tejchman Władysława , następnie domy do Domu Strażaka do Państwa Dzierżak oraz domy do Państwa Leja, a następnie domy w stronę leśniczówki.
 3. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono o godz. 16.00 Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.
 4. W najbliższą środę przypadnie pierwszy dzień nowego roku Uroczystość Bożej Rodzicielki Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w naszym kościele w Nowy Rok jak w każdą niedzielę.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  We czwartek msza święta o godz. 17.00. Dziękując Bogu za dar Eucharystii prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 6. W piątek, 3 stycznia kontynuujemy naszą wizytę duszpasterską od godz. 9.00 do godz. 15.30. Od godz. 16.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi z racji pierwszego piątku miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwsi piątkowe, a następnie Msza Święta
 7. W najbliższą sobotę, podobnie jak w piątek od godz. 9.00 do godz. 15..30 – wizyta duszpasterska, zaś o godz. 17.00 Msza Święta. Przed mszą świętą różaniec w intencji naszej parafii, zaś po mszy świętej oddamy się w opiekę Pani Czarneńskiej.
 8. Podajemy program wizyty duszpasterskiej: W piątek – Ks. Marian rozpocznie domy na Cierpiszu, a następnie domy w głąb Kmieci. Ks. Zbigniew – Kmiecie – od Państwa Surowiec i następne wzdłuż Wisłoka i powrót w stronę drogi głównej. W sobotę – Ks. Marian – rozpocznie domy na Zawodziu od młyna do Państwa Skuba. Ks. Zbigniew – cały Podlas.
 9. Ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej będzie we wtorek / 7 stycznia / od godz. 9.00 – 17.00.
 10. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą stycznia. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 11. W najbliższą niedzielę po mszach świętych za ławkami będą wystawione kadzidełka, które Akcja Katolicka przygotowała dla parafian. Składane dobrowolne ofiary przeznaczone są na działalność Akcji Katolickiej, która w najbliższym czasie zaprasza na opłatek.
 12. Akcja Katolicka i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców wsi Czarna na Opłatek, który odbędzie się 18.01.2014 roku / sobota / w Sali GOK-u w Czarnej. Wstęp od osoby 35 złotych. Zapisywać się można u Pań z Akcji Katolickiej i członków Rady Sołeckiej W programie miedzy innymi koncert kolęd księdza Czesława z zespołem Galapagos i oczywiście kapela Wysoczanie. Szczegółowy program będzie podany na plakatach w późniejszym terminie.
 13. W najbliższą niedzielę po sumie dzieci Szkoły Podstawowej wystawią jasełka Bożonarodzeniowe.
 14. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny:
  Haładyj Tadeusz, Bełz Tomasz, Bartnik Wiesław, Lęcznar Witold, Lęcznar Mieczysław, Panek Helena, Lęcznar Mieczysław, Wajda Robert, Państwo 
  Tokarzowie.
 15. Dziękujemy Rodzinom , które odwiedzaliśmy w tym tygodniu z wizytą duszpasterska za serdeczne i miłe przyjęcie oraz za składane ofiary. Wszystkim składamy szczere Bóg zapłać!

INTENCJE MSZALNE – 30.12.2013 – 05.01.2014

 • Poniedziałek – godz. 7.00
  • 1/ + Eugeniusz Dubaj /greg /
  • 2/ + Franciszek, Maria i Józef
 • Wtorek – godz. 16.00
  • 1/ + Stanisław Michno od żony Krystyny
  • 2/ + Dziękczynna za 91 lat życia i wszystkie łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na każdy dzień dla Heleny.
 • NOWY ROK – 2014
  • Godz. 7.30 – + Anastazja i Antoni Kulka
  • Godz. 10.30 – + Stanisław Wołos od Rodziny
  • Godz. 15.00 – O laskę wytrwania w dobrym i szczęśliwą śmierć.
 • Czwartek – godz. 17.00
  • 1/ + Za zmarłych Rodziców z obydwóch stron
  • 2/ + Franciszek i Józefa Ornat
 • Piątek – godz. 17.00
  • 1/ + Zofia i Ludwik Kluz intencja od córki
  • 2/ + Franciszek i Józefa Pelc
 • Sobota – godz. 17.00
  • 1/ + Zofia i Alojzy Błażejowscy
  • 2/ + Karolina i Franciszek Dec
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Waleria i Jan Bieniasz
  • Godz. 10.30 – + Michał Szumigraj od Róż Różańcowych i OSP Czarna
  • Godz. 15.00 – + Józef Gromek od żony