Chwileczkę...

Ogłoszenia Duszpasterskie z Niedzieli Trójcy Świętej – 30.05.2021

 1. Dziś w naszej parafii na sumie ks. Michał Stachyrak odprawi swoja mszę prymicyjną. Polecamy go w naszych modlitwach.
 2. W poniedziałek msza święta o godz. 17.00 oraz o godz. 18.00. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Jutro przypada Święto Nawiedzenia NMP.
 3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Jest on szczególnym czasem czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 1 czerwca to tradycyjny Dzień Dziecka. Msza święta o godz. 17.00 oraz o godz. 18.00. Po mszy świętej  o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji zakończone Litanią do Serca Pana Jezusa. We wtorek czcimy świętego Justyna, męczennika.
 4. We wtorek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy uczniów klasy ósmej oraz ich rodziców na mszę świętą o godz. 18.00. Po mszy będzie wspólne spotkanie uczniów i rodziców. Bierzmowanie w parafii 10 czerwca o godz. 18.00.
 5. We środę msza święta rano o godz. 7.00 oraz po południu o godz. 18.00. Od godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu  i  spowiedź święta przed Uroczystością Bożego Ciała oraz z racji pierwszego piątku miesiąca. Proszę dzieci, młodzież oraz dorosłych do skorzystania z sakramentu pokuty. Będzie nas trzech.
 6. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało.
  Msze święte w tym dniu: Pierwsza rano o godz. 7.30 oraz  suma o godz. 10.00 z uroczystą procesja do czterech ołtarzy. Nie będzie mszy popołudniowej. 
  W tym dniu na mszy świętej o godz. 10.00  klasa IV obchodzi rocznicę I Komunii świętej. Bardzo prosimy by zostawić dwa miejsca w ławkach po jednej  i drugiej stronie, od środka kościoła. W ławkach z mamami zasiądą najpierw uczniowie klasy czwartej, a za nimi uczniowie klasy trzeciej. Wszyscy w strojach komunijnych.
  Bardzo proszę strażaków o zabranie chorągwi na procesję i obstawę naszych wewnętrznych dróg. Uczniów klasy VII a i klasy VII b oraz klasy VIII o zabranie feretronów, czyli figurek procesyjnych. Panów z Rady Parafialnej o pomoc w niesieniu baldachimu.
  W czasie procesji zachowujemy stosowne odległości i obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Bardzo proszę poszczególne rejony o zabranie banerów i przygotowanie ołtarzy. W tym roku nie ubieramy drogi procesyjnej.  Za to pobożnie uczestniczmy w procesji.
 7. Od czwartku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
 8. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Msza święta rano o godz. 7.00 oraz po południu o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła. Od godz. 8.30 odwiedzę chorych. Po południu od godz. 16.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi dla tych co nie mogli się wyspowiadać we środę.
 9. W piątek ks. abp. Adam Szal udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych. Wolno grillować!
 10. W sobotę msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o wynagrodzeniu Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed mszą świętą o godz. 17.30 różaniec.
 11. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo  adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.  Procesja po sumie. O godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa, a po nim msza święta.
 12. Składka z najbliższej niedzieli na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 13. Dziękujemy rodzinom za zrobiony porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy rodziny o przygotowanie kościoła na Boże Ciało – w środę wieczorem oraz w sobotę rano. Prosimy o to następujące osoby: Wilk Stanisław, Marzena Świgoń, Cyrnek Janina, Bartman Danuta, Niemczak Anita,  Lęcznar Bernarda, Guzek Barbara, Panek Krystyna, Panek Rafał, Panek Danuta, Michno Halina.
 14. Dziękuję młodzieży męskiej za pomoc przy drzewie, które zostało przewiezione by przygotować materiał do zmiany dachu przy przymurówce budynku gospodarczego. Bóg zapłać!
 15. Nasze prace przy kościele muszą się trochę zatrzymać, bo musimy zrobić nowe okucia na skrzydłach frontonu kościoła. Ta praca to nie mała gratka nie tylko ze względu na wysokość ale i finanse. Sam materiał, który jest zamówiony i zakupiony to suma 5400 złotych i do tego dojdzie zapłata za pracę. Niestety szalejące ceny towarów i usług nas nie ominą.
 16. Jest prasa na swoim miejscu. Dużo na temat Eucharystii i Uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy do czytania.

 

 

INTENCJE MSZALNE – 30.05.2021 – 06.06.2021

 

 • Poniedziałek
  • Godz.  17.00 – + Elżbieta Jurek / greg /
                          – + Stefania Orłoś od Rodziny Chudzików
  • Godz. 18.00 – + Maria Kiwała od Rodziny Baran
                          – + Maria Kiwała od Stowarzyszenia Szaba 

 

 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Helena Barnat / początek mszy gregoriańskich /
                         – + Stefania Orłoś od Leszka Szpunar z rodziną
  • Godz. 18.00 – + Elżbieta Jurek / greg /
                          – + Maria Kiwała od Zofii Cyrnek

 

 • Środa
  • Godz.   7.00 – + Anna Sosin od Rodziny Baran 
                         – + Maria Trojnar od Rodziny Wnęków z Rzeszowa
  • Godz. 18.00 – + Helena / greg /
                          – + Elżbieta Jurek / greg /

 

 • Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała
  • Godz.   7.30 – + Elżbieta /greg/ 
                         – + Helena /greg/
  • Godz. 10.00 – + Maria Kiwała od Rodziny Głowiak i Gaweł 
                         – + W intencji dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej oraz ich Rodzin. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

 

 • Piątek
  • Godz.  7.00 – + Elżbieta / greg /
                         – + Za zmarłych polecanych w wypominkach 
  • Godz.18.00 – + Helena / greg /
                          – + Anna Sosin od Rodziny Gaweł i Głowiak 
  • Poza parafią – ks. Stanisław – +  Teresa Panek  od Ewy Borowiec

 

 • Sobota
  • Godz.  7.00 – + Helena / greg /
                         – + Elżbieta / greg / 
  • Godz.18.00 – + Maria Trojnar z Róży Emilii Późniak
                          – + O potrzebne łaski dla Rodzin naszej parafii
  • Poza parafią – ks. Stanisław – +  Teresa Panek  od Elżbiety Wielopolskiej

 

 • Niedziela
  • Godz.    7.00 – + Jan Michno w 1. rocznicę śmierci od żony
  • Godz.    9.00 – + Helena / greg /
  • Godz. 11.00 – O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jubilatów obchodzących 35. rocznicę ślubu
                         – + Elżbieta / greg /
  • Godz. 15.00 – + Za parafian
  • Poza parafią – + Teresa Panek od kolegów Darka z pracy