Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 roku

 1. Dziś jeszcze msza święta o godz. 10.30.
  Składka z dnia dzisiejszego na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. Jutro drugi dzień świąt- Poniedziałek Wielkanocny.
  Msze święte jak w każdą niedzielę.
  Składka z dnia jutrzejszego na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.
 3. Jutro, po pierwszej mszy świętej procesja na cmentarz. Niech nasza pamięć o zmarłych będzie przeniknięta prawdą o Zmartwychwstałym Panu.
 4. Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do licznego udziału w mszach świętych nadchodzącego tygodnia.
 5. Od wtorku do soboty msze święte o godz. 18.00.
 6. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. We czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o nowe i święte powołania do służby Bożej pamiętając o naszych rodakach, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 8. W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji, zaś o godz. 18.00 polecimy się Sercu Pana Jezusa.
 9. W piątek ze względu na oktawę wielkanocną nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca pamiętajmy o różańcu oraz modlitwie za parafię.
  Po mszy świętej ofiarujemy się Matce Bożej Czarniańskiej.
 11. W najbliższą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
  Po mszach świętych składka do puszek na „CARITAS”.
  Odpust parafialny w Palikówce.
 12. Przypominamy dzieciom o przyniesienie w najbliższą niedzielę skarbonek, które zapełniały przez cały Wielki Post. Składamy na ołtarzach bocznych.
 13. Pragniemy podziękować wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie tych świętych dni paschalnych. Dziękujemy księdzu diakonowi za przygotowanie służby liturgicznej i młodzieży. Panu kościelnemu za przygotowanie dekoracji i obecność. Panu Organiście, scholi, Panu Grzegorzowi za śpiew w czasie tych dni. Strażakom za wierną straż przy Grobie Pańskim i udział w parafialnej Drodze Krzyżowej. Paniom dekorującym kościół kwiatami. Wszystkim za liczny udział w liturgii Triduum Sacrum. Niech Was Zmartwychwstały Pan obdarzy obfitymi łaskami.
 14. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy Rodziny: Karp Grzegorz, Gołojuch Andrzej, Wilczak Justyna, Walat Elżbieta, Jakubowska Beata, Haładyj Tadeusz, Michno Bogdan, Pani Styś
 15. Jest prasa katolicka w zwiększonej ilości, ale w tej samej cenie 5 złotych. Zachęcamy do czytania.
 16. Życzenia świąteczne składają : Pan Poseł Kazimierz Gołojuch, Pan Starosta, Pan Wójt Gminy z Zarządem, Pani Sołtys, Pani Prezes Akcji Katolickiej i Strażacy.
 17. „Nie zna śmierci Pan żywota , chociaż przeszedł przez jej wrota…”.
  Te słowa popularnej pieśni wielkanocnej, niech budzą w nas nadzieję, że zwycięstwo jest po stronie Jezusa. To On, Pan życia, daje nam siłę przekonywania siebie i innych, że jesteśmy w gronie ludzi szczęśliwych, bo odkupionych męka naszego Zbawiciela. Przejście Chrystusa ze śmierci do życia, które dokonało się w mocy Ducha Świętego, niech stanie się źródłem paschalnej radości, Ogarnięci mocą Jezusowego zwycięstwa patrzy z nadzieją na naszą przyszłość tę najbliższą i tę wieczną . W Bożych rękach jesteśmy. Niech Duch Święty, który buduje jedność ukazuje nam prawdziwe wartości, które są uniwersalne i dla wszystkich budujące prawdziwy ład moralny i społeczny. W roku 100 – rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny cieszmy się Jej dobrem i polecajmy ją Bogu, który wszystko zwycięża. Niech Dobra Nowina o Zmartwychwstaniu Chrystusa dotrze do każdego z nas. Przyjmijmy ją z otwartym sercem i stańmy się świadkami na drogach współczesnej codzienności. Zdrowych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich Gości i Parafian. Chrystus Zmartwychwstał- Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja.

INTENCJE MSZALNE – 02.04.2018 – 08.04.2018

 • Poniedziałek Wielkanocny
  • Godz. 7.30 – + Julia, Władysław i Wiesław Panek
  • Godz. 10.30 – + Robert / greg /
  • Godz. 15.00 – + Ryszard Tomasik od żony i dzieci w 4 rocznicę śmierci
 • Od wtorku do soboty o godz. 18.00 – msze gregoriańskie za śp. Roberta Szczęch.
 • Piątek rano o godz. 7.00 – msza święta za dusze zmarłych polecanych w wypominkach.
 • Niedziela Miłosierdzia Bożego
  • Godz. 7.30 – + Robert / greg /
  • Godz. 10.30 – + Eugeniusz Mazurkiewicz w 2 rocznicę śmierci
  • Godz. 15.00 – + Teresa, Alfred, Waldemar Sroczyk
 • Poza parafią ks. Stanisław będzie polecał:
  • We środę i czwartek za śp. Józef Panek – intencje pogrzebowe
  • W piątek i sobotę – za śp. Marie Pelc – intencje pogrzebowe