Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z V Niedzieli w ciągu roku – 7 lutego 2016 roku

 1. W dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „ Młodzi, nie dajcie się zniewolić!” Włączmy się wszyscy w to dzieło przez modlitwę i pomoc rodzinom z problemem alkoholowym.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Intencje modlitewne dla Róż na miesiąc luty są wywieszone w gablocie.
 3. W poniedziałek i wtorek msza święta po południu o godz. 18.00.
 4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy rano o godz. 8.00 oraz po południu o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Tradycyjnie możemy zabrać popiół dla naszych domowników, którzy nie mogą być w kościele.
 5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
 7. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz.18.00 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują. Sakrament chorych dla chorych zostanie udzielony w czasie rekolekcji wielkopostnych.
 8. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian na godzinę 17.30, czyli pół godziny przed mszą świętą.
  Dzieci w tym roku otrzymają specjalne książeczki, w których za udział w Drodze Krzyżowej otrzymają obrazki do wklejenia. Za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny.
 9. W sobotę msza święta o godz. 18.00.
 10. Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, popołudniami o godz. 16.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych, które będzie nam głosił ks. Kazimierz z Białobrzeg. Po tym nabożeństwie msza święta.
  /Uwaga – zmiana czasu – nabożeństwo godzinę później niż do tej pory/ W czasie śpiewu Gorzkich Żali składamy się na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!
  Ze składanych ofiar na sprzątanie kościoła wypłaciłem Panu Markowi sumę 500 złotych za pranie bielizny ołtarzowej i środki chemiczne na ten cel.
  W okresie Wielkiego Postu nie ubieramy ołtarzy kwiatami.
  Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Jasiłek Paweł, Pleśniak Stefania, Wojciechowski Tadeusz, Rejman Stefan, Państwo Napieralscy, Panek Stanisław, Napieralska Maria, Siwy Andrzej.
 12. Jest prasa katolicka. Może jednym z postanowień na Wielki Post będzie włączenie się w grono czytelników prasy katolickiej. Zachęcam serdecznie do tego.
 13. Jest propozycja, aby 20 lutego, tj. sobota udać się z Pielgrzymka Jubileuszową do Katedry Przemyskiej. W programie będzie oglądanie katedry oraz krypty pod posadzką, zwiedzenie katedry greko- katolickiej, rynku przemyskiego, zaś w drodze powrotnej obiad w Opactwie benedyktyńskim w Jarosławiu oraz bazylika w Przeworsku. Cena wyjazdu 30 złotych. Obowiązkowo klasa trzecia gimnazjum oraz chętni gimnazjaliści z klasy pierwszej i drugiej, ministranci i osoby chętne.
  Kto się zapisze pierwszy ten lepszy. Zapisy do 14 lutego.

INTENCJE MSZALNE – 08.02.2016 – 14.02.2016 rok

 • Poniedziałek – godz. 18.00
  • + Franciszek Chudzik w 8 rocznicę śmierci
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Bolesław Styś w 1 rocznicę śmierci od córki
  • + Aniela Dubiel od wnuka Bartłomieja z Rodziną
 • Środa
  • Godz. 8.00 – + Grzegorz Piela – intencja pogrzebowa
  • Godz.18.00 – + Bronisława / k / Rejman od męża z dziećmi
 • Czwartek – godz. 18.00
  • W intencji chorych z naszej parafii.
  • + Aniela Dubiel od Rodziny Gwizdaków i Cisków z Krzemienicy
 • Piątek – godz. 18.00
  • + Aniela Dubiel od córki Krystyny
  • W intencji Bogu wiadomej
 • Sobota – godz. 18.00
  • + Aniela Dubiel od wnuczki Anety z Rodziną
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż
  • Godz. 10.30
   • + Emil Bojda od żony Emilii
   • + Władysław i Maria Lęcznar
  • Godz. 16.00 – Dziękczynna za wszystkie łaski otrzymane od Boga z prośbą o dalszą opiekę