Ogłoszenia duszpasterskie z VI Niedzieli w ciągu roku – 16 lutego 2020 roku

 1. Dziś trzecia niedziela lutego. Składka na potrzeby parafialne.
 2. Przez cały tydzień msza święta po południu o godz. 17.00.
  W najbliższą sobotę będzie także msza święta rano o godz. 7.00.
 3. We środę Nowenna do Matki Bożej z różańcem w intencjach całej naszej wspólnoty parafialnej.
 4. W sobotę święto Katedry Świętego Piotra , Apostoła.
 5. W najbliższą niedziele rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości.
 6. Dziękujemy rodzinom za zrobiony porządek w kościele. Bóg zapłać!
  W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Pietraszek Maria, Daniel Krystyna, Jeczalik Anna, Lęcznar Renata, Kużniak Joanna, Peszko Stanisława, Sowa Robert, Pilawa Dariusz.
  Przy tej okazji pragnę przypomnieć, że posadzkę myjemy wodą z octem, a nie z dodatkiem innych płynów. Nie wycieramy złota ścierkami i to jeszcze wilgotnymi bo po złocie zostanie tylko ślad. Są w kantorku specjalne pióropusze które temu służą. Nimi także ściągamy kurz z ołtarzy.
 7. Zgodnie z obietnicą pragnę przedstawić postanowienia Rady Parafialnej dotyczące prac w bieżącym roku:
  Rada Parafialna postanowiła, że jedyną inwestycją będzie nasza świątynia. Zaczniemy od malowania dachu , zmieniając jego kolor, bo już upłynęło 10 lat od ostatniego malowania. Następnie będzie docieplony fronton kościoła z położeniem elewacji zewnętrznej. Następnie chcemy położyć elewację na pozostałych ścianach naszej świątyni. Jeżeli starczy funduszy zrobimy schody z kamienia oraz nowy podest wjazdowy dla wózków inwalidzkich i wózków z dziećmi. Do całości musimy także zmienić elewację dzwonnicy. Wizualizacja kościoła, jak będzie wyglądał po wykonaniu tych prac będzie zawieszona od dziś w gablocie przy kościele. Bardzo prosimy , aby się z nią zapoznać i zobaczyć całą świątynię w jej okazałości. To pierwsza radosna wiadomość dotycząca świątyni, druga nieco smutniejsza, bo związana z finansami. Koszty tych prac to suma oko 100 tysięcy złotych. Część funduszy posiadamy ze składek celowych z poprzedniego roku.
  Od października do końca roku prosiliśmy o ofiarę po 50 złotych od rodziny . Złożyło te ofiarę 195 rodzin.
  Liczymy i tego roku na ofiarność parafian, dlatego Rada Parafialna ustaliła, że ofiara od rodziny wyniesie 200 złotych.
  Można ją składać w całości, albo w dwóch ratach.
  Początek tych prac po świętach wielkanocnych, tak, by przed misjami i na odpust parafialny było wszystko skończone.
  Poruszono sprawę budynku gospodarczego.
  W tym roku podłączymy wodę do budynku i może się uda wyodrębnić zaplecze na magazyn, kotłownię, ubikacje i kuchnię.
  A zatem przed nami ambitne plany. Wierzymy, że dotychczasowa troska o naszą świątynię jaką wykazują nasze rodziny, pozwala nam sądzić, że prace te ukończymy sukcesem i bez długów.
 8. Jest prasa katolicka. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.