Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z VI Niedzieli w ciągu roku – 17 lutego 2019 roku

 1. W tym tygodniu od poniedziałku do środy msza święta o godz. 7.00, zaś od czwartku do soboty o godz. 17.00.
 2. We środę rano Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
  Pamiętajmy o modlitwie za Ojca świętego.
 4. W sobotę wspominamy świętego Polikarpa, biskupa i męczennika.
 5. W najbliższą niedzielę składka na potrzeby parafialne.
 6. Od piątku do niedzieli nasi gimnazjaliści wyjeżdżają na rekolekcjeprzed bierzmowaniem. Polecajmy ich w modlitwie, by mogli dobrze przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Daraż z Czarnej z: Anna Banach z Gorliczyny- zapowiedź druga.
 8. Dziękujemy za zrobiony porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy rodziny: Piestrak Józef, Przybyło Stanisław, Przybyło Piotr, Pelczyk Róża, Chmiel Stanisław, Dubiel Andrzej, Kiwała Andrzej, Kania Józef, Zarzycki Adam, Augustyn Maria, Cyran Bogdan.
 9. Jest prasa katolicka na ten tydzieńswoim miejscu.
 10. Przypominam o zgłaszanie się na pielgrzymkę do krajów nadbałtyckich organizowanych przez Akcje Katolicka z Palikówki.
 11. Pani Sołtys zaprasza na spotkanie wiejskie19 lutego…
 12. W ostatnią niedzielę odbyło spotkanie Rady Parafialnej na którym poruszono bieżące sprawy parafii.

Podsumowany został poprzedni rok, który zakończyliśmy bilansem dodatnim. Parafia nie posiada żadnych długów.

Jak wszyscy zauważyli zostało prawie w całości docieplone prezbiterium. Koszt tej pracy to 8200 złotych. Kwota ta została pokryta z indywidualnych składek na ten cel , tj. 3000 złotych. Pozostała część zapłaty 5200 złotych pokryłem z ofiar składanych w czasie wizyty duszpasterskiej.

Jak co roku do świąt wielkanocnych będziemy składać ofiarę w wysokości 20 złotych od rodziny na utrzymanie porządku na cmentarz na zasadzie wędrującej listy i worka od domu do domu. Odpowiedzialni są Radni poszczególnych rejonów.

Jak informowaliśmy, aktem notarialnym został poszerzony nasz cmentarz . To dopiero początek pełnej adaptacji tego terenu. Musimy podnieść pozyskane grunty i zasypać chociaż w połowie wybraną ziemię. Dlatego kierujemy apel do wszystkich mieszkańców by kto ma bądź planuje prace ziemne i nie będzie miał co zrobić z ziemią, dowozić na dół obok cmentarza. Prosimy nie wozić gruzu i śmieci, bo jak w przyszłości wykopiemy na tym miejscu groby.

Na cmentarzu zostanie przeprowadzona inwentaryzacja grobów, które są opuszczone i zaznaczone miejsca grzebalne, gdzie będziemy chować naszych zmarłych. Po zrobieniu porządku i wskazaniu tych miejsc będzie bezwzględny zakaz chowania ciał zmarłych na końcu cmentarza.

W ten sposób uporządkujemy cmentarz i zyskamy nowe miejsca do chowania zmarłych. Zaczniemy od ogrodzenia przed kaplicą w stronę dotychczasowych pochówków. Takie zasady zaczną obowiązywać po wyraźnym ogłoszeniu tego postanowienia.

W tym roku planowany jest remont głównych schodów na zewnątrz kościoła. Musimy to zrobić przed położeniem elewacji zewnętrznej świątyni, by nie zaczynać robót od końca. Aktualnie jesteśmy na etapie wyceny tej pracy. Wstępnie wyniesie około 50 tysięcy złotych. Najdroższy jest kamień, który musimy położyć w miejsce pękającego lastrika. Po wybraniu wykonawcy będzie ogłoszona składka celowa. Po wykonaniu schodów będziemy docieplać resztę kościoła.

W tym roku po sezonie grzewczym musimy pomyśleć o kolejnych zimach i ogrzewaniu kościoła. Będzie więc nas czekała nasza ofiara na ten cel.

Rada Parafialna postanowiła, że w roku 2020 wymienimy dach na domu gospodarczym. Proponowana inwestycja z myślą o seniorach nie dojdzie do skutku ze względu na wymogi konstrukcyjne. Koszt przeróbek były droższy niż wybudowanie nowych pomieszczeń.

W przyszłości musimy zainstalować kanalizację i zrobić ubikacje oraz kotłownię by były podstawowe warunki do spotkań grup i młodzieży naszej parafii. Rada postanowiła, że zostaną wycięte pozostałe drzewa na cmentarzu by zyskać drzewo przynajmniej na część stolarki. Ze względu na rozpoczynający się zakaz wycinki drzew od 1 marca, możemy to zrobić dopiero w październiku.

O wszystkich planowanych pracach i innych , które wynikną będziemy informować na bieżąco.

INTENCJE MSZALNE – 18.02.2019 – 24.02.2019 roku

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Aniela Michno od brata Stanisława
 • Wtorek
  • Godz. 7.00 – + Bronisław Lęcznar w 1 rocznicę śmierci od żony
 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Stefania i Władysław Lęcznar od synowej
 • Czwartek
  • Godz.17.00 – + Józefę Tabaka w 25 rocznicę śmierci
 • Piątek
  • Godz. 17.00 – + Jan Głowiak od koleżanek córki Ewy
 • Sobota
  • Godz. 17.00 – + Robert Szczęch od sąsiadów Rodziny Baran
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – + Janina i Bronisław Lęcznar
  • Godz. 10.30 – + Adam Mastyj od mamy
  • Godz. 15.00 – + Irena i Stanisław Braś w rocznicę śmierci od córki z rodziną