Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z VII Niedzieli w okresie zwykłym – 24 lutego 2019 roku

 1. Dziś ostatnia niedziela lutego, za ławkami można odebrać teksty biblijne przygotowane przez Akcję Katolicką.
 2. Od lutra będziemy przeżywać z młodzieżą bierzmowaną triduum  przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Na jutro tj. poniedziałek , na godz. 17.00 zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania  oraz ich rodziców. Zapraszam także wszystkich parafian oraz uczniów od klasy VI do klasy VIII na kolejne nabożeństwo w ramach Biblijnej Odnowy Parafii .
 3. We wtorek , drugi dzień przygotowania do sakramentu bierzmowania. Dzień składania przyrzeczeń i przypomnienia o darach Ducha Świętego.
  We wtorek po mszy świętej spotkanie dla ministrantów obowiązkowe.
 4. We środę , trzeci dzień przygotowania do sakramentu bierzmowania. Dzień pojednania z Panem Bogiem.Od godziny 16.00 do 17.00 spowiedź  święta dla całej parafii. Będzie czterech księży. Będzie to zarazem spowiedź pierwszo piątkowa, gdyż we czwartek msza święta będzie tylko rano, zaś 1 marca dzień wizytacji Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka. W czasie mszy świętej o godz. 17.00 młodzież bierzmowana przyjmie krzyże. Obecność kandydatów i Rodziców obowiązkowa.
 5. We czwartek msza święta tylko rano o godz. 7.00. W godzinach popołudniowych rodzice młodzieży gimnazjalnej będą robić porządki w kościele i dekorować kościół.
 6. W piątek dzień wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa Stanisława. Ksiądz Biskup będzie u nas od godzin południowych. Odwiedzi szkołę, gdzie spotka się z uczniami i gronem nauczycielskim. Po południu odwiedzi osobę chorą w naszej parafii, a następnie od godz. 16.30 rozpocznie się oficjalne przywitanie księdza Biskupa w naszej świątyni. Po prezentacji naszej parafii rozpocznie się msza święta  z sakramentem bierzmowania. Bardzo proszę o liczny udział wiernych w  tej mszy świętej. Wizytacja odbywa się raz na pięć lat. Obowiązkowo  powinny być wszystkie osoby należące do grup parafialnych oraz Rada Parafialna. Zróbmy miejsce dla bierzmowanych ich świadków w pierwszych 10 ławkach od środka , po jednej i drugiej stronie – na dwie osoby.
  W czasie mszy świętej będzie zbierana składka na Fundusz Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.
 7. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Przypominam wszystkim o  komunii wynagradzającej za nasze grzechy i obowiązku zadośćuczynienia.
 8. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzę chorych, zaś po południu o godz. 17.00 msza święta z nabożeństwem do Marki Bożej z racji pierwszej soboty miesiąca.
 9. W sobotę Zebranie Strażaków w GOK-u.
  W sobotę rano  proszę rodziców bierzmowanych o przygotowanie kościoła do niedzieli. Przypominam, ze w czasie Wielkiego Postu nie ubieramy ołtarzy.
 10. W najbliższą niedzielę pierwsza niedziela marca. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z pierwszej niedzieli marca na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 11. Składka z trzeciej niedzieli stycznia wyniosła 2500 złotych i została wpłacona na konto parafialne.
 12. Pragnę podziękować naszym parafianom za uzupełnienie kostki przy kościele i zrobienie porządku wzdłuż drogi procesyjnej.
 13. Jest prasa katolicka na swoim miejscu.

INTENCJE MSZALNE 25.02.2019 – 03.03.2019  roku

 • Poniedziałek
  • Godz. 17.00 – + Helena Kiwała
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Lucyna Kowalczyk od Marii Kiwała- Barnat z rodziną
 • Środa
  • Godz. 17.00 – Weronika Czado od rodziny Piekło
 • Czwartek
  • Godz.   7.00 – + Wanda Gala od wnuczki Elżbiety z rodziną
 • Piątek
  • Godz. 17.00 –    O Boże błogosławieństwo dla Filipa
 • Sobota
  • Godz. 17.00 –    O szczęśliwe rozwiązanie rodzinnych spraw
 • Niedziela
  • Godz.   7.30 – + Julian i Genowefa Haładyj
  • Godz. 10.30 – + Helena i Alfred Bałtowscy
  • Godz. 15.00 – + Władysław Kluz