Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XIII Niedzieli w ciągu roku – 13 czerwa 2016 roku

 1. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragnę zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele po mszy świętej o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu msze święte po południu o godz. 18.00 oraz w poniedziałek i wtorek – rano o godz. 7.00.
 3. W poniedziałek dzień wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tradycyjnie nowenną nieustanną modlimy się w każdą środę. W tym tygodniu uczynimy to wyjątkowo poniedziałek, 27 czerwca, zamiast środy.
 4. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz.8.00 i po południu o godz. 18.00. Chociaż jest to dzień pracy zachęcam do licznego udziału w świętowaniu tego dnia. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
 5. W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa, o nowe i święte powołania do służby Bożej. W czwartek msza święta o godz. 17.00 oraz druga o godz. 18.00.
 6. W pierwszy piątek rano o godz. 7.00 msza święta, zaś po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną od godziny 17.00 . Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlitwą za zmarłych i mszą świętą wotywną o Sercu Bożym.
 7. W sobotę msza święta po południu o godz. 18.00.
  Przed mszą świętą różaniec w intencji parafii. Polecimy się w tym dniu Matce Bożej Czarniańskiej.
 8. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  Jaromir, Łukasz Ruta, s. Kazimierza i Bogusławy Borowiec, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 529 z: Dorota, Zofia Chramiec, c. Krzysztofa i Janiny Chramiec, urodzona w Zakopanem, parafia św. Rodziny – zapowiedź pierwsza.
  Artur, Stanisław Buk, s. Zenona i Marty Skrobacz, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Krzemienica 38 z: Anita, Barbara Szuberla, c. Edwarda i i Teresy Chmiel, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 715 – zapowiedź pierwsza.
 10. Dziękujemy Rodzinom za zrobione porządki w kościele oraz kwiaty. Bóg zapłać!.
  W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Kiwała Zdzisław, Gilarska Anna, Walat Zbigniew, Kuźniar Krzysztof, Woś Kazimierz, Lech Alicja, Bieniasz Czesława, Rejman Adam, Tabaka Aleksander
 11. Pragniemy podziękować wszystkim czynnie zaangażowanych w przygotowanie i obsługę Pikniku Rodzinnego w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim sponsorom i biorącym udział w konkursie „Truskawkowe Czary”.
  Dochód z tej imprezy to 6 tysięcy złotych.
 12. Pragnę poinformować, że z składka z trzeciej niedzieli miesiąca czerwca wyniosła 2200 złotych. Została przeznaczona na prace na cmentarzu.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień. W „ Gościu Niedzielnym” premierowy film nakręcony specjalnie na Światowe Dni Młodzieży o iskrze miłosierdzia, która rozpala ogień na świecie. Zachęcam do nabycia tego czasopisma.
 14. Na koniec ogłoszeń informacja o wykonanej elewacji plebanii.
  Koszt tej inwestycji to suma 23200 złotych. Pieniądze na tę inwestycję pochodzą od Pana Andrzeja Pelca – suma 15 tysięcy złotych, zaś pozostałe to pieniądze z tegorocznej zabawy choinkowej w Czarnej oraz z Pikniku Parafialnego.
  Z Pikniku Parafialnego została przeznaczona suma 2500 złotych na zakończenie elementów dekoracyjnych chóru w naszym kościele.
 15. W tym roku swoją ofiarę na potrzeby kościoła złożyli Rodzice dzieci klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w wysokości 200 złotych oraz Rodzice młodzieży bierzmowanej w wysokości 750 złotych. Kwotę tę przeznaczyłem na opłatę za remont naszych organów. Wymagały wyczyszczenia i wymiany klawisza oraz bieżącego sprawdzenia ich funkcjonalności, gdyż od zakupu nie miały przeglądu. Całkowity koszt tej usługi wyniósł 1100 złotych.
 16. Pragnę poinformować, że sezon grzewczy 2015/2016 rozpoczęliśmy kwotą wyjściową 3725 złotych. A teraz podaję koszty:
  Za zużycie gazu 2526.74 złotych oraz za energię elektryczną – 1500- złotych. Razem stanowi kwotę 3726 złotych i 14 groszy. Czyli dołożyliśmy z kwoty wyjściowej 2 złote.
  Za październik i listopad koszty zostały pokryte z pieniędzy ze składek parafialnych. Była to kwota 407 złotych.
 17. Na dzień dzisiejszy na ogrzewanie kościoła parafia dysponuje kwotą: 13670 złotych.

INTENCJE MSZALNE- 27.06.2016 – 03.07.2016 rok

Od poniedziałku do czwartku – msze gregoriańskie za śp. Adama Bartman o godz. 18.00.

Pozostałe Intencje:

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy
 • Wtorek
  • Godz. 7.00 – W intencji chorych z naszej parafii
 • Środa – Uroczystość Piotra i Pawła
  • Godz. 8.00 – Władysław Balawender w 1 rocznicę śmierci
 • Czwartek
  • Godz. 17.00 – + Bronisław Lęcznar od wnuka Arkadiusza z rodziną
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – + Zofia Surowiec – intencja pogrzebowa
  • Godz.18.00 – + Aniela Dubiel / początek mszy gregoriańskich /
 • Sobota
  • Godz. 18.00 – + Aniela / greg /
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Aniela / greg /
  • Godz. 10.30 – + Emilia Buk od siostrzenicy Teresy z rodziną
  • Godz. 15.00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na nowej wspólnej drodze życia dla Aleksandry i Tomasza