Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XIII Niedzieli w ciągu roku – 30 czerwca 2019 roku

 1. Dziś ostatnia niedziela czerwca. Możemy zabrać ze sobą przygotowane przez Akcję Katolicką fragmenty Pisma Świętego, jako myśl przewodnia na miesiąc lipiec.
  Dziś także ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.00.
 2. Jutro msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00.
 3. We wtorek msza święta tylko rano o godz. 7.00.
 4. We środę msza święta godz. 17.00 i o godz. 18.00.
  Dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wspominamy w tym dniu świętego Tomasza Apostoła.
 5. W czwartek msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00.
  Pierwszy czwartek miesiąca. Po mszy świętej o godz. 18.00 pomodlimy się o nowe powołania do służby Bożej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej. O godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, koronka za zmarłych polecanych w wypominkach, a następnie msza święta.
 7. W sobotę msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00 z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po mszy świętej procesja fatimska z różańcem. Bardzo proszę by w czasie procesji zmieniali się niosący figurę Matki Bożej oraz w czasie odmawiania różańca odwracali się z figurą w stronę wiernych. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie. W sobotę od godz. 8.30 wyjątkowo odwiedzę chorych z naszej parafii.
 8. W najbliższą niedzielę , pierwsza niedziela lipca. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z niedzieli najbliższej na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Joanna Czapka , urodzona w Rzeszowie, zamieszkała Rzeszów, ul. Nowosądecka 4/24 z: Maciej, Stanisław Michno, urodzony w Rzeszowie, zamieszkały Czarna 372 – zapowiedź pierwsza.
 10. 10. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i kwiaty w kościele i przy pomniku św. Jana Pawła II. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy pozostałe Rodziny z Podrzecza: Państwo : Błażejowscy, Napieralscy, Kobrylanek, Wal, Zdąblasz, Styś i Kubiś oraz Maciej Lecznar.
 11. Jest prasa katolicka na ten tydzień na swoim miejscu.
 12. Od sierpnia planowane jest malowanie kościoła od wewnątrz. Obie ściany wraz z kaplicą chrzcielną. Dlatego bardzo proszę by każda rodzina na ten cel ofiarowała 50 złotych. Ponadto bardzo proszę o składkę na ogrzewanie kościoła, również w kwocie 50 złotych, gdyż została nam kwota około 1000 złotych na najbliższy sezon grzewczy. Proszę by na kopercie zaznaczyć swoje nazwisko i numer domu oraz na co przeznaczona jest ta kwota. Na malowanie i ogrzewanie to łączna suma wynosi 100 złotych od rodziny. Nie rozciągajmy tych ofiar w nieskończoność.
 13. Od 4 lipca rozpoczyna się Diecezjalna Pielgrzymka do Częstochowy, a wraz z nią Diecezjalna Sztafeta Różańcowa. W każdym dniu kilka parafii przez cały dzień o określonej porze będzie się modlić na różańcu za pielgrzymów i o nowe powołania do służby Bożej. Nasza parafia jest wyznaczona na 8 lipca od godz. 10.00 do 10.30.
  Już zapraszam do tej modlitwy w domach nie tylko w dniu 8 lipca, ale od 4 lipca codziennie do 15 lipca włącznie.

INTENCJE MSZALNE – 01.07.2019 – 07.07.2019 roku.

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Aniela Michno od Bogusława Barnata
  • Godz. 18.00 – + Adam Ruszel /początek mszy gregoriańskich/
 • Wtorek
  • Godz. 7.00 – +Adam / greg /
 • Środa
  • Godz. 17.00 – + Dziękczynna z okazji 48 rocznicy ślubu Anny i Stanisława z prośbą o zdrowie , błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświetszej
  • Godz. 18.00 – + Adam / greg /
 • Czwartek
  • Godz. 7.00 – + Wiesław Ornat od Rodziny Ruta i Bilińskich
  • Godz. 18.00 – + Adam / greg /
 • Piątek
  • Godz. 18.00 – + Adam / greg /
 • Sobota
  • Godz. 7.00 – + O szczęśliwe rozwiązanie spraw rodzinnych
  • Godz. 18.00 – + Adam / greg /
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – + Maria Chudzik w 9 rocznicę śmierci
  • Godz. 10.30 – + Adam / greg /
  • Godz. 15.00 – + Bartłomiej Sroczyk w 16 rocznicę śmierci od dziadka