Chwileczkę...

Ogłoszenia Duszpasterskie z XIX niedzieli w ciągu roku – 08.08.2021

 1. Porządek mszy świętych w tym tygodniu:
  Jutro tj. w poniedziałek msza święta rano o godz. 8.00, zaś  po południu o godz. 17.00 oraz 18.00.
  We wtorek
  msza święta Tylko rano o godz. 7.00.
  W pozostałe dni tygodnia
  msza święta tylko po południu o godz. 17.00 oraz o godz. 18.00.  Między mszami wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu czcimy: 
  Poniedziałek – św. Teresę, Benedyktę – patronkę Europy 
  Wtorek– św. Wawrzyńca.
  Środa – św. Klary Sobota – św. Maksymiliana Marii Kolbe
 3. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcam do modlitwy różańcowej.
 4. W najbliższą sobotę i niedzielę ks. Proboszcz z Dąbrówek zaprasza na Uroczystości Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Program w gablocie.  W gablocie także zaproszenie na Uroczystości odpustowe w Dąbrówkach. Zainteresowanych zapraszam do plakatów.
 5. Najbliższa niedziela, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy wyznaczone rejon z wieńcem na sumę. Po mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 6. W najbliższa niedziela, to trzecia niedziela miesiąca- składka na potrzeby parafialne.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:  Daniel Płoszaj z Czarnej z: Anetą Olech z Rzeszowa – zapowiedź druga.
 8. Dziękujemy rodzinom za porządek w kościele i kwiaty, Bóg zapłać! W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy Rodziny: Michno Agata, Błażejowska Lucyna, Kobylarek Bartłomiej, Wal Grzegorz, Zdąblasz Anna, Styś Anna, Kubiś Brygida, Lęcznar Maciej, Surowiec Danuta, Lęcznar Grażyna.
  Równocześnie pragnę ogłosić, że począwszy od następnego tygodnia sprzątający będą odpowiedzialni za koszenie trawy przy kościele, a w porze zimowej o odśnieżanie kostki, by bezpiecznie można było wejść do kościoła. W zimie dotyczy to każdego dnia, jeżeli spadnie śnieg.
 9. Dziękuję bardzo za rozsypanie klińca na parkingu oraz wykoszenie trawy za plebanią. Bóg zapłać!
 10. Chciałem wobec parafian podsumować ten czas półrocza w naszej parafii:
  • Z dniem 31 lipca ze względu na to, że Pan Marek Sowa przeszedł na rentę zdrowotną oraz na niezdolność pracy do 2025 roku została  z Panem Markiem rozwiązana umowa o pracę w charakterze kościelnego.  Niniejszym ogłaszam nabór do podjęcia pracy  na tym stanowisku w wymiarze  ½ etatu. Osobą zgłaszającą może być mężczyzna, jak również kobieta.  Proszę zauważyć, że tę funkcję kościelnego wykonywałem przez prawie rok sam, na ile mogłem. Obecny stan zdrowia nie powala mi tej funkcji pełnić. Kiedy wszystko było dobrze i parafianom wydawało się, że wszystko jest opanowane. Niestety  na dzień dzisiejszy  moi obowiązkiem jest ratowanie własnego zdrowia.
  • Ukończyliśmy prawie w całości elewację kościoła. Pan Marek Chorzęmpa ma podoklejać cokoły z kamienia przy schodach. Blacharz przerobić okap spadowy przy naszym  wypuście przed kościołem by woda nie lała się na schody. Został do całości do wymalowania dach kościoła. Koszt elewacji wyniósł kwotę 129 tysięcy złotych. Pomalowanie kościoła ponad / 1000 metrów kwadratowych/ to koszt 38 tysięcy złotych. Wykonawca wejdzie po 15 sierpnia. Jeżeli będzie wola parafian to te pieniądze złożymy. Jeżeli nie to zaciągnę dług, a potem będziemy go spłacać!  Jeżeli Bóg pozwoli i zdrowie to do odpustu chciałbym ten etap prac zamknąć! Przy malowaniu musimy zabezpieczyć jeszcze rynny by nie  spływała woda po ścianach.
  • Ukończyliśmy prace w salach budynku gospodarczego. Zostały  zrobione nowe sale spotkań dla młodzieży z pomieszczeń ze starej stajni. Zrobiony został dach  (100 metrów kwadratowych) aby mieć podstawę  do dalszych prac, by zrobić zaplecze sanitarne, kuchnie i kotłownię.  Remonty te wymusiła sytuacja związana z faktem ,że młodzież złożyła do Lokalnej Grupy Działania wniosek na sprzęt w kwocie ponad 16 tysięcy złotych. Wszystkie te rzeczy są w ich posiadaniu. Aby je uczciwe rozłożyć by mogły im służyć potrzebne były pomieszczenia. Obecnie chcemy te rzeczy właściwie rozplanować! Koszt całkowity adaptacji tych pomieszczeń, tych prac to ponad 40 tysięcy złotych. Bowiem nie wiem jeszcze ile zalegam Panu Rucie za brane materiały, gdyż nie mogłem tego ostatnio sprawdzić. Pragnę poinformować parafian, że na ten cel z pieniędzy parafialnych zostało wzięte tylko 5 tysięcy złotych z ofiar niedzielnych. Ponadto kolejne 5 tysięcy to ofiary dobroczyńców, którzy kazali zachować anonimowość. 10 tysięcy złotych to kolęda parafian z tego roku, którą w całości na ten cel przeznaczyłem. Pozostałe 20 tysięcy złotych to: 10 tysięcy złotych z intencji, które odprawiałem, jako druga intencja w ciągu dnia od stycznia tego roku,  zaś pozostałe pieniądze to koszt własny księdza Proboszcz. Chciałem z tej okazji jeszcze raz podziękować wszystkim parafianom, którzy w tym roku pomagali nam w tych pracach. Bez ich udziału koszt tych remontów byłby  o wiele droższy. Dalszy ciąg prac przy budynku gospodarczym powierzam Radzie Parafialnej. Od dnia dzisiejszego zwalniam się z obowiązku samodzielnego kierowania tymi pracami.
  • Kolejny punkt, to ławki w kościele. Zostały odremontowane dwie ławki z pewnymi zmianami by dopasować je do wnętrza kościoła, który jest w stylu neogotyckim.  Ci, którzy są dziś w wnętrzu kościoła mogą je obejrzeć. Koszt renowacji tych ławek dwie ławki razem stanowią   komplet / to suma 2500 złotych, które pokryłem z własnych pieniędzy. Pozostałe ławki, jeżeli będzie taka wola parafian mogą być odnawiane w tempie  jednego  miesiąca. I podobnie, jak już wspomniałem proszę sponsorów, bądź kolejne rodziny po kolei, czy też Rada Parafialna podejmie inne kroki o wpłacanie tych pieniędzy na ręce Pana Pawła Frączek, bądź Pani Lucynie Mozgawa, którzy odpowiadają za prowadzenie ofiar składanych do tej pory na konkretne cele. Jeżeli taka suma 2500 złotych wpłynie odpowiedzialne osoby informują mnie, czy robimy kolejną ławkę. Na całość remontu naszych ławek potrzeba nam prawie dwóch lat.. Pamiętajmy też, że ceny materiałów ciągle rosną, tak więc i cenna remontu może ulec zmianie.

     Drodzy Parafianie. Przez te 14 lat mojego pobytu robiłem co byłem w stanie, nie obarczając innych dodatkowymi zajęciami. Brałem wszystko na moje barki. Niestety od dziś będę wykonywał tylko moje sprawy kapłańskie, zaś sprawy gospodarcze i sprawy porządku pryz kościele i plebani przekazuję Radzie Parafialnej. Nie uchylam się od wszelkiej pracy,. Jestem w stanie doradzić, pomóc, ale proszę mnie zrozumieć, że w tej chwili muszę pomyśleć o swoim zdrowiu. Mam nadzieję, że Rada Parafialna mobilizując swoje siły jest w jeszcze lepszym stopniu zdolna  realizować to co, ja do tej pory robiłem. Jeżeli umiejętnie podzielą swoje obowiązki to nawet nie zauważą, że to wszystko można opanować. Parafianom życzę roztropności i odpowiedzialności za sprawy kościoła. Radzie Parafialnej życzę wszelkich owoców swojej pracy. Mnie pozwólcie spokojnie się leczyć.

      Na koniec chciałem podziękować księdzu Pawłowi, który postanowił przedłużyć swój pobyt z nami ze względu na stan mojego zdrowia. Niestety musi nas opuścić, ale zawsze jest mile widziany w naszej wspólnocie. Dziękuje Ci Księże Pawle za opiekę, koszenie trawy i obecność. Bóg zapłać!

  

 

INTENCJE MSZALNE  –  09.08.2021 – 15.08.2021

 

 • Poniedziałek
  • Godz.   8.00 – + Marian Zdąbłasz od Andrzeja i Dariusza z rodziną
  • Godz. 17.00 – + Jan Cisek / greg /
  • Godz. 18.00 – + Tadeusz Głowiak od Tomka z rodziną

 

 • Wtorek
  • Godz.   7.00 – + Jan Cisek / greg /

 

 • Środa
  • Godz. 17.00 – + Jan / greg/
  • Godz. 18.00 – + Tadeusz Głowiak od Roberta z rodzina

 

 • Czwartek
  • Godz. 17.00 – + Jan / greg /
  • Godz. 18.00 – + Tadeusz Głowiak od rodziny Zielińskich ze Stobiernej

 

 • Piątek
  • Godz. 17.00 – + Jan / greg /
  • Godz. 18.00 – + Helena Barnat od rodziny Kotula

 

 • Sobota
  • Godz. 17.00 – + Jan / greg /
  • Godz. 18.00 – + Helena Barnat od córki Zofii.

 

 • Niedziela
  • Godz.  7.00 – + Józef Ząbek
  • Godz.  9.00 – +  Jan / greg /
  • Godz. 11.00 – + Leon, Elżbieta Fryń od wnuków

 

W czwartek pochowaliśmy śp. Waldemara Ruszel. W jego intencji zostanie odprawionych osiem intencji pogrzebowych. Polećmy jego duszę Panu Bogu. Wieczne odpoczywanie….