Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XIX Niedzieli w ciągu roku – 11 sierpnia 2013 r.

 1. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00 za wyjątkiem czwartku 15 sierpnia. Przypominamy, że odprawiamy Nowennę do Ducha Świętego w intencji bierzmowanych z naszej parafii.
 2. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 3. W nadchodzący czwartek , 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy uroczysty wieniec,  bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione.  P dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu.
 4. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny porządek mszy świętych, jak w niedzielę.
 5. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
 6. W najbliższą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Robert Głowiak, s. + Kazimierza i Wiesławy Bieleckiej , urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 41 z: Dominika Majchrowicz, c. Józefa i Ewy Bartman, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 145 – zapowiedź pierwsza.
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać! W tym tygodniu wyznaczone Rodziny prosimy o zadbanie o wystrój na czwartek i najbliższą niedzielę. Tak więc do sprzątania prosimy: Michno Jan, Bielecki Rafał, , Majchrowicz Józef, Welc Jacek, Szpunar Tadeusz, Państwo Rejman, Pelc Lesław, Pelc Andrzej.
 9. Dziękujemy za składane ofiary na posadzkę  w kościele. W ostatnią niedzielę ofiarę złożyło 29 Rodzin na łączną sumę 3900 złotych.
 10. Jest nowa prasa na ten tydzień. Jak zawsze zachęcamy do nabycia.

Intencje mszalne – 12.08.2013 – 18.08.2013 r.

Przez cały tydzień polecamy w mszach gregoriańskich śp. Władysława Haładyj.

Ponadto odprawimy :

 • PONIEDZIAŁEK – +  Julia w rocznicę śmierci od rodziny
 • ŚRODA – +  Wanda Jurek z intencji Zarządu i pracowników GS-u Czarna
 • CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
  • Godz.   7.30 – + Władysław / greg /
  • Godz. 10.30 – O opiekę Matki Bożej dla Marcina
  • Godz. 15.00 – Dziękczynna za łaskę zdrowia z prośbą o opiekę  i Boże błogosławieństwo na dalsze życie.
 • PIĄTEK –  + Anna Kotula  od synowej
 • SOBOTA – O szczęśliwą operację
 • NIEDZIELA
  • Godz.   7.30    –  + Władysław / greg /
  • Godz. 10.30    –   + Tadeusz Szpunar w 1 rocznicę śmierci
  • Godz. 15.00    –   + Leon, Elżbieta i + Janina