Ogłoszenia duszpasterskie z XIX Niedzieli zwykłej – 13 sierpnia 2017 roku

1. Jutro msza święta rano o godz. 6.30 i o godz. 7.30.
    Jutro wspominamy św. Maksymiliana Kolbe, męczennika.
  2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji Matki Bożej Zielnej.
    Msze święte, jak w każdą niedzielę.
    Po każdej mszy świętej błogosławieństwo ziół, kwiatów i owoców.
    Delegację z wieńcem dożynkowym zapraszamy na sumę, gdzie przed drzwiami głównymi nastąpi powitanie, a następnie wprowadzenie do świątyni i poświęcenie wieńca.
  3. W środę msza święte rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00.
    W czwartek msza święta tylko rano o godz. 6.30 i o godz. 7.30.
    W piątek tylko o godz. 18.00.
    W sobotę msza święta tylko rano o godz. 7.00 i o godz. 8.00.
  4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec przed mszą świętą.
  5. We czwartek wspominamy św. Jacka, prezbitera.
  6. W najbliższą niedzielę, trzecia niedziela miesiąca. Składka na potrzeby parafialne.
  7. Dziękujemy za zrobiony porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Głowiak Eugeniusz, Bojda Małgorzata, Kuźniar Janina, Jaworska Beata, Stępień Krystyna, Krupa Maria, Jaskuła Agnieszka, Szubart Witold, Chmiel Kazimiera.
  8. W tym tygodniu zakończyliśmy malowanie prezbiterium i zakrystii.
    Dalsze prace w przyszły roku po świętach wielkanocnych.
    Prace te wymagały oderwania starej polichromii w miejscach, gdzie wszystko samo odpadało i nałożenia warstwy wyrównawczej, a następnie położenia nowej farby.
    Same farby to koszt 6600 złotych.
    Koszt całkowity tej wykonanej pracy to suma 13700 złotych.
    Za rusztowanie rurowe zapłaciłem 2200 złotych.
    Jest jeszcze do zapłacenia rusztowanie boczne.
    Jak wcześniej informowałem 5500 złotych to kwota z ofiar całego roku od sprzątających kościół /3000/ oraz ofiara z miesiąca lipca w wysokości 2500 złotych. Pozostałe pieniądze: 5 tysięcy złotych ofiarował Pan Andrzej Pelc , 500 złotych jedna z rodzin naszej parafii, która prosiła by nie wymieniać jej nazwiska.
    Resztę kwoty za malowanie oraz za rusztowanie / 5000 / pokryłem z pieniędzy – jak dar z ofiary kolędowej.
    Tak więc parafianie, jak do tej pory nie zostali obarczeni żadnymi dodatkowymi opłatami.
    Dlatego informuję, że ofiara z 20 sierpnia będzie przeznaczona do wyregulowania pozostałych zaległości.
    Dziękuję bardzo wszystkim ofiarodawcom oraz Panu Markowi i Panu Zbigniewowi za pomoc przy stawianiu i rozbieraniu rusztowań.
  9. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zechciejmy się zainteresować jej treścią.

INTENCJE MSZALNE – 14.08.2017 – 20.08.2017

• Poniedziałek
    • Godz. 6.30 – + Julia Panek od Bogusławy i Stanisławy Kuziara
    • Poza parafia – + Marian Bieniasz – intencja pogrzebowa