Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XVI Niedzieli w ciągu roku – 19 lipca 2015 roku

 1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Składka z dnia dzisiejszego na potrzeby parafialne.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
  Będzie także msza święta rano o godz. 7.00 we środę.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – św. Czesława,
  we środę – św. Marię Magdalenę,
  w piątek – św. Kingę
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta.
 5. W czwartek – będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 6. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Odpust w Krzemienicy w zabytkowym kościele.
 7. Za tydzień – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 8. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na parkingu przy poświeceniu pojazdów są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 9. Dziękujemy rodzinom za zrobiony porządek w kościele.. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Rejman Marian, Litwin Janina, Kunysz Andrzej, Pastuła Jan, Pączek Aniela, Boho Stanisław, Bieniasz Antoni, Jaskuła Janusz.
 10. Pojawiły się kolejne stacje Drogi Krzyżowej. I tak: Stację V – ufundowała Rodzina Władysława Tejchman, Stację XIII – ufundowały Róże: Anny Kulka, Anny Zdąbłasz, Ireny Pasierb Stację XIV – ufundowały Róże: Anny Chmiel i Stanisławy Barnat. Zachęcamy do zgłaszania się kolejnych fundatorów.
 11. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Nie przegapmy poznania naszej rzeczywistości zawartej także w prasie katolickiej.

INTENCE MSZALNE – 20.07.2015 – 26.07.2015 rok

Przez cały tydzień polecamy śp. Józefa Wilczak w mszach gregoriańskich.

 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Józef Wilczak / greg /
  • Godz. 18.00 – O szczęśliwy zabieg i zdrowie dla Marii.
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Józef / greg /
  • Godz. 15.00 – + Bartłomiej Sroczyk w 12 rocz. śmierci od dziadka.