Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XVII Niedzieli w ciągu roku – 24 lipca 2016 roku

 1. Trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego
  z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.
 2. Dzisiaj po mszach świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na pomoc dla misjonarzy.
 3. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 17.00 i o godz. 18.00. Ponadto będzie msza święta rano o godz. 7.00 w poniedziałek, środę i w piątek.
 4. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła, brata św. Jana Apostoła.
 5. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.
 6. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek wspomnienie św. Marty patronkę życia domowego: gospodyń, kucharek, hotelarzy.
 8. Zapraszamy w tym tygodniu młodzież, która pozostała w domu, na wspólne oglądanie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  Mateusz Bożek, s. Piotra i Urszuli Jędrzejec, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 109 z; Justyna , Karolina Szumilek, c. Krzysztofa i Agaty Teodorowicz, urodzona w Rzeszowie, zamieszkała Rzeszów , ul. Ofiar Katynia 12/30 – parafia Matki Bożej Różańcowej – zapowiedź pierwsza.
 10. Dziękujemy sprzątającym naszą świątynię w minionym tygodniu. Bóg zapłać!
  W tym tygodniu prosimy do tej pracy Rodziny: Peszek Helena, Szubart Ryszard, Józefczyk Artur, Chmiel Adam, Pawlak Krrzysztof, Basiak Magdalena, Kraska Janusz, Ciosek Ryszard.
 11. Jak można zauważyć skończone zostały prace przy chórze kościoła. Cała balustrada została wypełniona ornamentami w stylu gotyckim. Przed nami kolejne wyzwanie. Będziemy dostosowywać nasz główny ołtarz soborowy, przy którym odprawiamy mszę świętą, także pod styl gotycki. Prace będą ukończone przed świętami Bożego Narodzenia. Inwestycję tę pokrywa w całości Rodzina Jadwigi i Mieczysława Balawender.
 12. Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa w Łańcucie zaprasza w dniu dzisiejszym od godz. 15.00 – na XV Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych z udziałem uczestników Światowych Dni Młodzieży 2016 na boiskach Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy 3 – Maja . Szczegóły programu na plakatach.
 13. Przypominamy o wpłacaniu pieniędzy na pielgrzymkę i podanie peselu w celu ubezpieczenia pielgrzymów. Wyjazd w piątek 5 sierpnia o godzinie 4.30.
 14. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 25.07.2016 – 31.07.2016 roku

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Tadeusz Napieralski – intencja pogrzebowa
  • Godz. 17.00 – + Paweł Michno od siostry z rodziną
  • Godz. 18.00 – + Aniela / greg /
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Tadeusz Napieralski – intencja pogrzebowa
  • Godz. 18.00
   • + Paweł Michno os szwagra Jana Tajchman z rodziną
   • + Aniela / greg /
 • Środa
  • Godz. 7.00 – + Tadeusz Napieralski – intencja pogrzebowa
  • Godz. 17.00 – + Paweł Michno od brata z rodziną
  • Godz. 18.00 – + Aniela / greg /
 • Czwartek
  • Godz. 17.00 – + Tadeusz Napieralski – intencja pogrzebowa
  • Godz. 18.00
   • + Za zmarłych z Rodziny Pelc i Kluz
   • + Aniela / greg /
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – + Wiesław Kluz – intencja pogrzebowa
  • Godz. 17.00 – + Bronisławę Frączek – intencja pogrzebowa
  • Godz. 18.00 – + Aniela / greg /
 • Sobota
  • Godz. 17.00 – + Elżbietę Barnat – intencja pogrzebowa
  • Godz. 18.00
   • + Wanda Jurek od wnuczków i dzieci tych wnuczków
   • + Aniela / greg /
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – Dziękczynna z okazji 45 rocznicy ślubu Anny i Stanisława o piekę Matki
   Bożej i błogosławieństwo Boże od dzieci , wnuków i prawnuków
  • Godz. 10.30
   • + Natalia Skrobacz w dniu urodzin
   • + Kazimierz Głowiak
  • Godz. 15.00 – + Maria i Józef Majka od wnuczki Elżbiety