Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XVII Niedzieli w ciągu roku – 26 lipca 2015 roku

 1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.
 2. Dziś po mszach świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych na parkingu. Ofiary z tej racji składane przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy.
 3. Msze święte przez cały tydzień po południu o godz. 18.00.
  Będzie także msza święta jutro, tj. w poniedziałek o godz. 7.00.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  we środę – Św. Martę
  w piątek – św. Ignacego z Loyoli
  w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego
 5. We środę pamiętajmy o nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Pól godziny przed mszą świętą różaniec w intencji naszej parafii , a także za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
  Po mszy świętej polecimy się Matce Bożej Czarneńskiej.
 7. Za tydzień – osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli.
  Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcamy też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i urządzania wesel bez alkoholu.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Jaskuła Franciszek, Majkut Bronisława, Wiercioch Waldemar, Zawadzki Stanisław, Świder Bogusław, Państwo Kwiatkowscy, Rejman Kazimierz, Hodór Bronisław.
 10. Informujemy, że składka z trzeciej niedzieli miesiąca lipca wyniosła 2400 złotych.
  Z tej sumy wzięte zostało 500 złotych na konfesjonały, które w całości są już zapłacone. Czekamy na ich pojawienie się w kościele.
 11. Mamy kolejne stacje i sponsorów Drogi Krzyżowej:
  Stacja I – Róża Emilii Poźniak – Bojda / jest już zawieszona /
  Stacja IV – Emilia i Stefan Buk Stacja IX – Róża Juliana Hodór i Marii Stopyra
  Jest zawieszona Stacja VI na którą mamy połowę wymaganej sumy. Jeżeli chciałby się ktoś z parafian dołożyć jest mile widziany.
 12. Trwają żniwa. Jak co roku na święto Matki Bożej Wniebowziętej robimy dziękczynny wieniec. W tym roku prosimy o jego zrobienie mieszkańców Podborza – Rodziny za pomnikiem do Państwa Kopeć wzdłuż drogi oraz domy od Państwa Haładyj do końca ulicy.
 13. Przy naszej Szkole w Czarnej powstało Stowarzyszenie Wiedzy i Rozwoju- Kopernik. Możemy się o nim dowiedzieć czytając czasopismo – „Z Czarnej do gwiazd” – które można dziś wziąć do domu jako egzemplarz bezpłatny. Zachęcamy do zainteresowania się tym co dzieje się w naszym środowisku i wokół nas.
 14. Jest prasa katolicka. Tradycyjnie zachęcamy do nabycia i czytania.

INTENCJE MSZALNE – 26.07.2015 – 02.08.2015 rok

Od poniedziałku do czwartku msze gregoriańskie za śp. Józefa Wilczak

 • Poniedziałek – Godz. 7.00 – za zmarłych z Rodzin: Czado, Pasierb, Sowa i Kopeć /msza wypominkowa/
 • Piątek – + Stanisław Hadław od Zakładu Pogrzebowego Haron
 • Sobota – + Stanisław Hadław od szwagierki Genowefy z Rodziną
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Aleksander Teichman w 15 rocznicę śmierci
  • Godz. 15.00 – + Wanda Jurek w 2 rocznicę śmierci

Wczoraj zmarł były wieloletni organista Franciszek Pelc. Pogrzeb we wtorek o godz. 15.00. Polećmy jego duszę Panu Bogu.