Ogłoszenia duszpasterskie z XX Niedzieli w ciągu roku – 14 sierpnia 2016 roku

 1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę.
  Delegację z wieńcem dożynkowym zapraszamy na sumę, gdzie przed drzwiami głównymi nastąpi powitanie , a potem uroczyste wprowadzenie do świątyni i poświęcenie wieńca. Na zakończenie mszy świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
 2. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
 3. Msze święte od wtorku do piątku po południu, o godz. 17.30.
  W sobotę msza święta tylko rano o godz. 8.00.
 4. We środę tradycyjnie nasza Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  W tym dniu wspominamy świętego Jacka Odrowąża.
 5. W sobotę wspominamy św. Bernarda z Clairvaux – autora wielu pism teologicznych i ascetycznych.
 6. W najbliższą niedzielę , trzecia niedziela miesiąca. Składka na potrzeby parafialne.
 7. Ksiądz proboszcz z Dąbrówek zaprasza na uroczystości odpustowe od piątku do niedzieli. Suma odpustowa w niedziele o godz. 11.00 pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa Adama Szala.
 8. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Julian Gwizdak, Zofia Kiwała, Władysław Gala, Stanisław Gala, Bieniasz Monika, Bieniasz Andrzej, Tadeusz Morawa, Helena Bieniasz, Kot Wiesław.
 9. W głównym ołtarzu, powyżej tabernakulum pojawił się mosiężny krzyż , który stanowi ostatni element głównego ołtarza. Został zamówiony i wykonany w Tarnowie. Wartość t ego krzyża to suma 1800 złotych. Kwota t a została wypłacona z ofiar składanych przez cały roku w czasie sprzątania kościoła.
 10. Zostały ukończone prace w środku kaplicy cmentarnej i w rozbudowanej części, gdzie jest pomieszczenie dla rzeczy grabarza, pomieszczenie na katafalk oraz powiększona zakrystia. Powiększeniu uległo prezbiterium, które zostało wyposażone w nowe oświetlenie z kinkietami, lampką wieczną i nowym żyrandolem. Został przeniesiony licznik na zewnątrz kaplicy oraz zrobiona nowa rozdzielnia. Kto był na cmentarzu mógł zobaczyć nowe wejście do kaplicy od strony zakrystii oraz kostkę odbojową przy rozbudowanej części. W późniejszym czasie zostaną wymienione pozostałe kinkiety oraz założone tabernakulum, by skończyć z liczeniem osób przyjmujących Komunie świętą w czasie pogrzebu.
  Na dzień dzisiejszy koszt tych prac to kwotę 32 tysięcy złotych
  Do tej pory zapłaciłem zaliczkę w wysokości 13 tysięcy złotych.
  Zostało do zapłaty 19 tysięcy złotych.
  Ponadto została zapłacona kostka wraz z robocizną – koszt 3100 złotych .
  Przeniesienie licznika na zewnątrz z nową rozdzielnią – to koszt 1800 złotych.
  Nowe kinkiety i żyrandol wraz z żarówkami to kwota – 3200 złotych.
  Razem włożone już koszty w kaplicę to suma 21.100 złotych.
  Do zapłaty mamy jeszcze kwotę 5 tysięcy złotych za drzwi oraz nie policzone rachunki za pobrane materiały u Pana Ruty.
  Parafianie na remonty kaplicy w 2015 i 2016 roku – razem złożyli 15 tysięcy złotych.
  Musimy do zimy pokryć dachem przynajmniej tylną część kaplicy, by nie zmarnować zrobionych rzeczy, Będziemy musieli wygenerować nowe środki na ten cel.
 11. Jest prasa katolicka za ławkami .Zachęcam do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 15.08.2016 – 21.08.2016 roku

 • UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ WNIEBOWZIĘTEJ
  • Godz. 7.30 – + Janusz / greg /
  • Godz. 10.30 – W intencji parafian przygotowujących wieniec dożynkowy
  • Godz. 15.00 – + Eugeniusz Mazurkiewicz od syna Adama z rodziną

Od wtorku do piątku – codziennie o godz. 17.30 za zmarłego Janusza – msze gregoriańskie.

Poza parafią ksiądz Paweł – w tych samych dniach będzie polecał zmarłego Eugeniusza Mazurkiewicz – w mszach pogrzebowych.

Zapraszamy Rodziny do udziału w tych mszach świętych.

 • Sobota
  • Godz. 8.00 – Janusz / greg /
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Aleksandra / ona / Lęcznar w 5 rocznicę śmierci
  • Godz. 10.30 – + Janusz / greg /
  • Godz. 15.00 – + Józef Ząbek

W tym tygodniu poza parafią, ksiądz Paweł – od wtorku do soboty – będzie odprawiał msze święte pogrzebowe za śp. Eugeniusza Mazurkiewicz.